Wpis z mikrobloga

Postanowiłem sprawdzić kim są ludzie wybrani do rady konsultacyjnej strajku kobiet. Krótkie opisy jakie znalazłem po ich wyszukaniu. Sami oceńcie.

Barbara Labuda - Została członkinią rady programowej Kongresu Kobiet, a w 2011 „ministrem ds. świeckości państwa i wielokulturowości” w tzw. gabinecie cieni Kongresu Kobiet. W 2019 stanęła na czele komitetu poparcia partii Wiosna Roberta Biedronia

Beata Chmiel - menedżerka kultury, specjalistka ds. komunikacji, współinicjatorka ruchu Obywatele Kultury oraz koalicji „Wybieram bez Hejtu”–, współorganizatorka Kongresu Kultury 2016.

Danuta Kuroń- polska działaczka społeczna, z wykształcenia historyk, działaczka opozycyjna w okresie PRL, współorganizatorka struktur podziemnej „Solidarności” na Lubelszczyźnie, redaktorka czasopism związkowych drugiego obiegu

Robert Hojda - Założyciel Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych i Fundacji #kord Polska wolna od faszyzmu, komunizmu, nacjonalizmu i ksenofobii. Polska w UE - demokratyczna i otwarta dla ludzi szanujących różnorodność.

Mirka Makuchowska, - Kampania Przeciw Homofobii, działaczka i aktywistka na rzecz równości osób LGBT.

Bożena Przyłuska - kandydatka na posła z list Lewicy w 2019 r.

Dorota Łoboda - Jedna z inicjatorek i liderek ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos. Kandydatka na posła z list Koalicji Obywatelskiej w 2019 r.

Monika Płatek - polska prawniczka i nauczycielka akademicka, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego; feministka.

Michał Boni - Poseł na Sejm I kadencji (1991–1993), deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji (2014–2019). W 1990 i w latach 1992–1993 podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Socjalnej, w 1991 minister pracy i polityki socjalnej, w latach 2008–2009 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2009–2011 minister-członek Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w latach 2011–2013 minister administracji i cyfryzacji.

Piotr Szumlewicz - Lider związku zawodowego Związkowa Alternatywa, redaktor naczelny magazynu gospodarczego „Fakty”, redaktor kwartalnika „Bez Dogmatu” i portalu lewica.pl, felietonista portalu strajk.eu, komentator spraw związkowych i pracowniczych w Krytyce Politycznej.

Sebastian Słowiński - Komunista wolnościowy, student warszawskiego MISH-u. Związany z Uniwersytetem Zaangażowanym. Członek oddolnych inicjatywy politycznych.

Paweł Kasprzak- polski działacz społeczny i publicysta polityczny. Jest współzałożycielem i jednym z liderów ruchu Obywatele RP.

Kinga Łozińska - przewodniczącą KOD Mazowsze

Jacek Wiśniewski - nie znalazłem info, ale to chyba nie ten piłkarz co wyskakuje xD

Dominika Lasota - nie znalazłem info

Nadia Oleszczuk. - nie znalazłem info

Katarzyna Krzyżanowska, - nie znalazłem info

Jak ktoś ma więcej informacji to śmiało.

#protest #strajkobiet #neuropa #4konserwy #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazpisu #bekaztwitterowychjulek #pieklokobiet
  • 11
  • Odpowiedz
Jacek Wiśniewski - nie znalazłem info, ale to chyba nie ten piłkarz co wyskakuje xD


KOD Mazowsze (nie wiem czy aktualnie, ale był).

Dominika Lasota - nie znalazłem info


Ruchy klimatyczne, co dokładnie nie wiem.

Nadia Oleszczuk. - nie znalazłem info


Queer Tour. Działaczka LGBT+. Młoda.

Katarzyna Krzyżanowska, - nie znalazłem info


Nie wiem.

@kniaz_jarema:
  • Odpowiedz
Barbara Labuda


@kniaz_jarema: wez, przeciez to baba od kwasniewskiego

Od 1995 do 2005 pełniła funkcję ministra w Kancelarii Prezydenta RP. Pod koniec drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego została powołana na urząd ambasadora RP w Luksemburgu. Odwołana ze stanowiska ambasadora z dniem 31 lipca 2010[1].
  • Odpowiedz
@kniaz_jarema: Do Boniego dopisz, że był TW, wypierał się tego i był przeciwnikiem ustawy lustracyjnej. I za to dostał w pysk od Ozjasza xD
A do szumlewicza dopisz, że to idiota który nie rozumie o czym gada, jest zwolennikiem PRLu i uważa, że wolny rynek wymaga surowych regulacji
  • Odpowiedz