Wpis z mikrobloga

@wogx: a tak z ciekawości , popierasz idee ogrodów zoologicznych ? Przecież tam zamknięte zwierzęta też są bezpieczne , nic ich nie potraci, nic ich nie nagle nie wystraszy , normalnie zwierzęcy raj.... Tylko szkoda że brakuje im takich szczegółów jak wolność czy przestrzeń... Może wszystkie zwierzęta , np. sarny czy dziki też powinniśmy zamykać w klatkach ? No i ptaki , nie zapominajmy o ptakach , w końcu to ich
@Niesmialo_jezdze_tarpanem: No widzisz, a ja miałem 16 letniego kota wychodzącego. Głupi był jak but, a „miałem” bo w marcu pozbierałem go w kawałkach z drogi. Z kolei moi rodzice maja kota, który na zewnątrz był tylko na balkonie i sprawia wrażenie całkiem bystrego. Także argument z dupy, jak każdy argument anegdotyczny ¯_(ツ)_/¯
@bloger_klasyczny: porównywanie ludzi do zwierząt ( )
@Niesmialo_jezdze_tarpanem: ale co ty porównujesz
Nie widzę sensu męczyć zwierzęcia permanentnie poprzez zamknięcie go w domu, jeśli kot chce być na dworze (bo np. tak jak mój żył na ulicy i dopiero jako dorosły kot został wzięty pod dach).


@bloger_klasyczny: ja tez. Przynajmniej moj pies sie wybiega i zaspokoi swoj instynkt łowczy polując na wasze kotki.
@Hrabia_Horeszko: no cóż szkoda twojego zwierzaka , choć skoro przeżył tyle lat to nie chce mi się wierzyć że był aż tak głupi... widocznie miał pecha albo już w tym zaawansowanym wieku był już słabo widzący więc może to był jedyny odpowiedni czas żebyś troche ograniczył mu wolność i zapewnil większe bezpieczeństwo?
Czy widziałeś kiedyś dzikiego kota w zoo? Nawet przy najlepszej opiece , uważasz że był szczęśliwy zamknięty na kilkunastu
@BySpeedy 3 lata temu jeden siersciuch popełnił samobójstwo, wbiegając mi centralnie pod koła spod samochodu, który stał wzdłuż drogi na parkingu. Normalnie jakby czekał, a z coś będzie jechało. Jedynie co z niego zostało to czerwona plama. Niby są gibkie i ciężko im się zabić z wysokości, ale gubią się w nowoczesnym świecie ( ͡º ͜ʖ͡º)