Wpis z mikrobloga

  • 72
#stomatologia #zeby #ankieta
Szybkie pytanie, 6 na dole koszt leczenia 1500 - 1800zł (1/3 moich miesięcznych dochodów).
Koszt wyrwania 250.
Rwać czy leczyć?
Dla zasięgu #rozdajo wśród plusujacych i głosujących.
Do wygrania kod na 7 dni game pass ultimate.
Mile widziane uzasadnienia wyboru.
  • 119
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@szuineg: leczyć, póki jest, to niech będzie. Nawet wytruty kilka lat posiedzi (mam wytrutą szóstkę właśnie, od jakiś 6 czy 7 lat już, dalej się trzyma, choć zaczyna powoli wychodzić do góry względem pozostałych, żywych zębów), a puste miejsce musisz szybko czymś zapełnić, bo pozostałe zęby się pokrzywią.
Kilka lat temu płaciłem za takie trucie razem z innymi zabiegami na 2 czy 3 zęby nieco ponad tysiak, skąd takie kwoty obecnie
  • Odpowiedz
@szuineg: Ja kiedyś płaciłam prawie 2000 zł za leczenie kanałowe, miesiąc później ząb sam z siebie się prawie w całości wykruszył i już był tylko do wyrwania, także trudno orzec.
  • Odpowiedz
Są takie momenty, w których uczynnie przypominacie mi, że w dalszym ciągu, mimo najlepszych chęci, nie można naszego kraju nazwać rozwiniętym. Kołtun polski w całej rozciągłości, plica polonica, tym razem w wydaniu stomatologicznym. Umówmy się z resztą, taki biały, zadbany garnitur nie wzbudza zaufania, jakoś hamerykańsko wygląda, nie to co dobroduszne słowiańskie szczerby, nagonkę chustami obwiązać, że niby dzieci zęby bolą. Po co leczyć szóstkę, której NIE WIDAĆ :D? Za takie barbarzyńskie
  • Odpowiedz
@szuineg: i za to trucie płacisz 1500-1800? Przecież to rozbój w biały dzień.
Nie warto, bo są powikłania, u mnie skończyło się neuralgią, która objawia się osłabionym czuciem po jednej stronie twarzy i okresowo powracającym bólem zębów (w tym tych zdrowych). Trutka zniszczyła mi nie tylko nerw w zębie, ale też poza nim. Trwa to już dwa lata, a możliwości leczenia się kończą i niedługo zostaną tylko opioidy.
Oczywiście u Ciebie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ortofosforan ząb był/jest w tragicznym stanie z ostrym bólem po 3 dniach poszedłem do dentysty (dzień przed Wigilią) lekarz zrobił rentgena, obejrzał zdjęcie i powiedział że trzeba albo leczyć albo wyrwać, a jak chcę zlikwidować ból i odłożyć decyzję na 3 tygodnie to może mi go zatruć. Więc zdecydowałem się na trucie i myślenie później. Jak to bywa czas szybko zleciał i teraz trzeba działać. Trutki nie można zostawić za długo bo
  • Odpowiedz
@szuineg: Niestety.

Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ważne są zdrowe i silne zęby. Zdrowe żeby dają ci możliwość jedzenia różnych posiłków, dań, mięs i warzyw- chrupanie, rwanie miażdżenie i siekanie.

Pokarm jest zróżnicowany, ale tez dobrze przygotowany do trawienia a przed to wchłaniania minerałów.

Kiedy ten etap szwankuje, zaczynasz mimowolnie zmieniać dietę - częściej jesz miękkie i słodkie rzeczy - słodkie bo kalorycznie zaczną ci zastępować te mięsne.

Dodatkowo im
  • Odpowiedz