Wpis z mikrobloga

Wynajęłam mieszkanie w którym są zamontowane wywietrzniki w kuchni i w łazience (takie plastikowe kwadraciki na wentylacji). I ten w kuchni ma normalny osobny włącznik, a ten w łazience się włącza z włącznikiem na światło. Ale ten w łazience bardzo często bardzo długo buczy (chociaż mniej niż jak włączam światło, bo wtedy się uruchamia). Skąd to buczenie i czy ja to mogę jakoś wyłączyć? Trochę się domyślam, że to może przez sąsiadów, którzy włączają to na dłużej, ale to jest często po kilka godzin dziennie i już sama nie wiem... Jest to upierdliwe, szczególnie wieczorami gdy próbuję zasnąć.

#wentylacja #wywietrznik #wentylaor
  • 17
@Bellie nagraj to to bo z opisu kompletnie nic nie idzie zrozumieć. Jeśli hałas dobiega z szybu wentylacyjnego to zapewne sąsiad ma głośniejszy wiatrak. W ogóle te wiatraki to gówno straszne bo ty komuś #!$%@? swoje smrody a tobie ktoś inny i grawitacyjna wentylacja nie działa
@virusriddle: ogólnie to nic nie śmierdzi z tego, pomimo iż to łazienka, ale zauważyłam, że jak ja nasmrodze to długo ten zapach nie znika. Więc może jak sąsiedzi nasmrodza to puszczają ten wiatrak na 3 godziny żeby wywietrzyć xD ciężko powiedzieć ...
@Bellie Dropbox, gdrive, jakiś serwis do współdzielenia plików
Smród zostaje bo twój wiatrak nie chodzi a ich wiatraki co chwilę się włączają. Ktoś z jednego pionu włączy to wszędzie psuje wyciąg. Musiałby u ciebie chodzić non stop bys miała zapewniony stały wywiew. Może u kogoś tak chodzi
@virusriddle: no ja tylko mam nadzieję, że to nie mój i nie wyskoczy mi jakiś gruby rachunek za to. Ogólnie raczej nie mam jak na razie żadnych nieprzyjemnych zapachów plus przez to buczenie przestałam włączać to światło co aktywuje mój wiatrak. Tylko włączam to drugie mniejsze, ale chyba kurde powinnam zacząć...
@Bellie przy przeglądzie kominiarskim będzie pan marudził że nie powinno się z takich urządzeń korzystać a tak to nikt na nic nie narzeka i ci nic nie zrobi. Ewentualnie jeśli twój wiatrak jest głośny.to kup nowy i wymień :-)
@Bellie czekaj czekaj a może to mechaniczny wyciąg na dachu tak hałasuje i się kominem niesie. Trzeba zarządcę albo konserwatora zapytać czy takie cos mają bo tam już jest konkretny silnik
@virusriddle: może, ale ja jestem na przedostatnim piętrze... Więc to powinno bardziej przeszkadzać tym sąsiadom u samej góry. Ogólnie nie wiem co to jest. Blok dosyć nowy i o co kaman... Po raz kolejny doceniam wyższość PRL-owskiej budowlanki nad tym co jest budowane teraz xD
@virusriddle: kurcze co się dzisiaj #!$%@? to ja nie wiem. Pierwszy dzień chyba bez tego buczenia. Myślę sobie zajebiście! Po pewnym czasie czuje w mieszkaniu smród... Jakby mokre śmieci... Z tych wywietrzników jakby szło... Teraz sama je włączyłam i trzymam cały czas żeby to wywiało. Masz pojęcie o co może chodzić? Już nie wiem czy zgłupiałam czy co... Czy to z moich śmieci... Ale wachalam kilka razy i nic nie pachniało