Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jak to jest, bo ja rozumiem, że na wykopie jest moda na wyśmiewanie lasek, które interesują się "podróżami", ale to jednak dziwne spotkać kolejnego 30-letniego gościa, który najdalej w życiu był na wyciecze w Krakowie. W dodatku praca w IT, więc kasa nie jest problemem. Nie macie takiej zwykłej ludzkiej ciekawości, żeby zobaczyć, jak się żyje w innym kraju? Żeby pogadać przy piwie z kimś, kto wychował się w innej kulturze, zobaczyć inną architekturę, krajobrazy? Nic?

#kiciochpyta
  • 391
@janeeyrie ty chyba nie zrozumiałaś. Myślisz że chcą gadać, że są mili, bo instynkt...
Nawet jeśli nie chcą poruchac, to instynkt ich tak kieruje.
Ile raz w życiu w Polsce gadałas z nieznajomym typem w barze w Polsce. Ze się dosiadł i zaczął rozmowę. Że go nie splawilas?
Ja pamiętam jak kiedyś raz spojrzałem na dziewczynę w barze to omal mnie wzrokiem nie zabiła
@janeeyrie: Mam 32 lata. Prowadziłem już kilka firm, jak wypaliłem się zawodowo i sprzedałem pierwszą, to ustaliłem sobie plan podróży. Wyjazd do Azji, gdzie dostałem propozycję biznesową, ale ustaliłem trasę tak, żeby spędzić w kilku miejscach sporo czasu i wyjechałem do Dubaju, pozwiedzałem i poznałem trochę ludzi, potem HongKong spędziłem tam kilka dni i następnie wyjazd na Filipiny, gdzie mieszkałem prawie rok. Podróże są mega fajne i otwierają oczy. Mam znajomych
Facet nie pogada z lokalem przy piwie,


@volodia: a dlaczego nie? np w Hiszpani bardzo chetnie pogadaja z Toba o pilce. Na Kubie sami Cie zaczepia bo sa po prostu otwarci i mili. Owszem w Azji bedzie trudniej bo np w takiej Koreii jak zagadasz do lokalsa to jest szansa ze przed Toba ucieknie :). Takze widzisz jak bys podrozowal to bys nie tworzyl stereotypow :).
a jak jedziesz gdzieś zwiedzać zabytkową architekturę, to coś z tą architekturą jeszcze robisz poza oglądaniem?


@Goryptic: Na żywo robi zupełnie inne wrażenie, szczególnie jeśli jest monumentalna. Możesz cyknąć fotkę z perspektywy jaka ci się podoba, pooglądać detale, których nie ma na zdjęciach, jak drobne ozdoby, kolory, fakturę cegieł. Możesz poczuć się jak ludzie, którzy wcześniej tam mieszkali, zrozumieć lepiej jak prowadzili życie.

Pytanie jest trochę zbyt ogólne, bo wszystko zależy,
@janeeyrie: Bo podróże na dłuższą metę są #!$%@? męczące. Godziny w autobusach, samolotach, pociągach, #!$%@? po wszystkich atrakcjach obleganych przez turystów, żeby nie stracić choćby minuty z cennego urlopu, w efekcie wracasz bardziej #!$%@? niż przed wyjazdem. W czasach internetu możesz poznać każdy zakątek świata bez ruszania dupy, więc wielu to wystarcza i im się nie dziwię, że wolą wykorzystać wolny czas na przyjemniejsze rzeczy niż tułaczka po świecie.
@sayo300: Dla mnie Włochy są super. Gdzie się nie obrócisz to zabytek. Uwielbiam. Byłam trzy razy w różnych częściach i zawsze jestem zachwycona tym co widziałam. I wiem, ze jeszcze wrócę, zwłaszcza, ze nie widziałam Rzymu. Tak, wiem, Rzym taki oklepany, nie dla prawdziwego podróżnika, a jednak jest na mojej liście miejsc do zobaczenia bardzo wysoko :) Co do syfu, to się zgadzam, Sycylia, zwłaszcza Katania, była brudna, pomazana grafitti i
@Shatter: O jezu, już tłumaczyłam, że ten Kraków to tylko przykład, bo tam często się jeździ w szkole z przymusu. Jeśli ktoś się jara Wawelem, to nie powiem złego słowa, może sobie jeździć w kółko co tydzień do Krakowa i ja to bardzo szanuję.
@janeeyrie: podróżowanie jest od wielu lat w modzie. Można to podciągnąć pod Twój wpis - że ale jak to, jak można nie podróżować? Ponad to pozwala poczuć się ekskluzywnie i później tym pochwalić - rewelacyjnie opisał to @plusujemny. Miałem okazję być już w XX krajach (w tym kilka uważanych w Polsce za "exclusive") ale co jest najfajniejsze to pojechać do innego kraju na minimum 6 miesięcy i stać się takim
Powinniście mieć na studiach zajęcia typu "social skills" i "życie analogowe". Oraz koniecznie potrójna porcja wf-u. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@janeeyrie: no ale taka opinia o IT to tez stereotyp. przeciez kierunek studiow nie determinuje osobowosci. To ze akurat wykop zaagregowal tak wielu nolajfow to nie znaczy ze tak wyglada srednia :).
Ja mam raczej inne doswiadczenia z IT w ktorym sam pracuje. Wiekszosc osob jest bardzo
W dodatku praca w IT, więc kasa nie jest problemem.


@janeeyrie: przecież większość się uczy po pracy to kiedy mają jechać? a 2.5-3k na juniora to nie jest duża kasa, mityczne 15k jest dla większości nie osiągalne, i jak już to brutto. 4-5-6k jestem w stanie uwierzyć