Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jak to jest, bo ja rozumiem, że na wykopie jest moda na wyśmiewanie lasek, które interesują się "podróżami", ale to jednak dziwne spotkać kolejnego 30-letniego gościa, który najdalej w życiu był na wyciecze w Krakowie. W dodatku praca w IT, więc kasa nie jest problemem. Nie macie takiej zwykłej ludzkiej ciekawości, żeby zobaczyć, jak się żyje w innym kraju? Żeby pogadać przy piwie z kimś, kto wychował się w innej kulturze, zobaczyć inną architekturę, krajobrazy? Nic?

#kiciochpyta
  • 391
Podróżowac lubią kobiety bo najczęściej za taka podróżą stoi jakiś facet który na to musiał zarobić. Nawet jeśli kobieta sama dobrze zarabia to dlatego ze mezczyzna dal jej ta prace liczac na sex. Spory procent liczy na to że pozna zagranicznego faceta, dlatego kobiety lubia podroze ale nie na wschod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@janeeyrie młode kobiety "podróżują", bo zazwyczaj pracująca (to już dobrze) kobieta wydaje pieniądze tylko na siebie i ewentualną wycieczkę za 3-5k w roku. Dużo dziewczyn ma jakieś tam pieniądze, ale nie zbiera ich, zazwyczaj nie kupuje rzeczy, bez których facet jest wybrakowany.
Wydatki faceta:
- mieszkanie/wynajem, bo przecież nie może mieszkać u starych
- prawo jazdy/auto
- oszczędności - większość moich znajomych coś składa na dom/na mieszkanie/na lepsze auto nawet będąc samemu
Pobierz
źródło: comment_1612693054D1YKcqP2EYOzTF7vapRsfM.jpg
jednak dziwne spotkać kolejnego 30-letniego gościa


@janeeyrie: Masz jakichś znajomych patusów jak z PL nie wyjechali. Ja to nawet z kolegami z okolicy co matury nie mieli pół Europy zjeździłem. A po studiach jak się pojawił hajs z żoną kawał świata.
Przecież nawet ludzie bez zainteresowań jeżdżą do Egiptu czy Turcji na wakacje.
Masz dziwnych znajomych albo nie chce im się z tobą gadać.
to nie jest dziwne, niektorych hobby zwiazanych z podrozowaniem nie zrealizujesz w Polsce. Np gdzie w moge w Polsce posurfowac w Grudniu? no nigdzie, a na takiej Fuertaventurze moge caly rok :)


@borjaki: Nie mówię o tym akurat, tylko o ludziach którzy czy lato czy zima jeżdżą po świecie bo mówią, że 'w Polsce nic nie ma', też takich znam. Co innego jak ktoś już w Polsce coś widział albo tak
śpiąc w airbnb za 20 euro za noc, więc kasa tak naprawdę nigdy nie jest problemem, tylko to co siedzi w głowie.


@janeeyrie: nie każdego kręci biedaturystyka a szkoda mu dać za hotel 500 zł/noc
@rudyba: to nieco współczuję i życzę Ci, byś mogła kiedyś sobie na to pozwolić. Ja miałem okazję być na dwóch Erasmusach, a w końcu dobiłem do takiego etapu/poziomu pracy, że mogę pracować zdalnie z każdego miejsca na Ziemi (pandemia tu pomogła i to przyśpieszyła). I dlatego w maju/czerwcu chcę się przeprowadzić na przynajmniej pół roku na Ukrainę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Asd15: Polska tez jest piekna. Uwielbiam Mazury czy rowerowy baltycki szlak EuroVelo. U nas tez mozna aktywnie spedzac wolny czas z tym ze trzeba troche poswiecic czasu na research.
@janeeyrie: Ja tam w sumie nie wiem o co ci chodzi. Zwiedzanie jest nudne. Jakieś ruiny, jakieś tam drogie punkty z żarciem często dojazd czy dojście zajmuje parę h. Ja na przykład lubię siedzieć w hotelu na leżaku przy basenie. Basenie nie morzu czy innym akwenie, bo ta akwenowa woda najczęściej jest taka sobie jakościowo. Przykładowo morze w Bułgarii było całe w yebanych glonach. Byłam kilkanaście razy w górach, kilkanaście razy