Wpis z mikrobloga

@bylem_zielonko: Babka po prostu wie jaki standard życia jest możliwy, jak dwie osoby w związku zarabiają taką kasę. Wtedy stać cię na fajny dom, fajne wczasy, fajne hobby, fajny samochód, fajne ciuchy i nie martwisz się za bardzo, co będzie w przyszłości. Przy takich zarobkach, łatwo szybko zaoszczędzić na coś fajnego(jak np zostaje miesięcznie 10k wolnych środków, to w 2 miesiące można odłożyć na fajną wycieczkę itp).

Chwaląc się czy nie,
@wfm125m: ale ona pisała o wolnych środkach - czy 30 tys zostaje wam po odjęciu wszystkich kosztów życia, kredytów? Poza tym żadna sztuka za granicą zarabiać takie pieniądze - najniższą pensją można się zbliżyć do tych widełek - tyle, że tak jak pisałem powinniśmy mówić o tym co zostaje, a nie o wysokości wypłaty, bo ona chciałaby mieć to do dyspozycji XDD a skoro babka szuka kogoś w PL, to mowmy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylem_zielonko: ja tam zrozumiałem że na gospodarstwo domowe to znaczy przed, bo w to się wlicza całokształt. Docelowo jeszcze nie osiągnąłem sufitu, więc nie wiem co to znaczy do końca, czy w wieku 35/45/55/65 lat? Na razie mam 32 więc docelowo pewnie się podwoja ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz zostaje połowa zarobków, bo przedszkole jest kurrrr drogie, kredyt zmalał o połowę bo nadpłaty. Ogólnie to po prostu
@wfm125m: @wfm125m: nie wiem czy u tej babki na gospodarstwo domowe wlicza się koszty przedszkola czy kredytów - raczej to brzmi, że ona tyle kasy chce mieć wolne na swoje wydatki, które będzie nazywać wspólnymi xD a dązenia, marzenia czy ambicje do tego by zarabiać tyle czy 5 razy więcej to ma raczej większość ludzi więc wg tej interpretacji, że kiedyś tam będę w końcu zarabiać 50tys miesięcznie to prawie
@wfm125m: no bo w PL żeby wspiąć się wyżej niż 5 tys to trzeba być wysoko wykwalifikowanym specjalistą albo otworzyć własny biznes, który się powiedzie. Nie wystarczy po prostu zmienić pracy i pójść do innego korpo¯\_(ツ)_/¯