Wpis z mikrobloga

Pograłem trochę w tego nowego PESa21, z racji tego, że jest w gamepassie, a ostatni PES w jakiego grałem to była 18 i nie mogę się nadziwić jak KONAMI było w stanie spierdzielić tę grę kilkoma irytującymi elementami.

Na pierwszy plan wybijają się podania. Wyłączyłem asystę podań, a i tak mam wrażenie, że w 50% przypadków kontrolowany zawodnik ma w dupie, to co chcę zrobić i albo podaje za mocno/za lekko niż mu każę, albo podaje piłkę zupełnie w innym kierunku (!). Najgorsze, że decyzje AI są często bezdennie głupie. Przykładowo- #!$%@?, że kolega ma otwartą drogę do bramki i można mu lekko wysunąć piłkę na wolne pole co każe mu zrobić- ten idiota podaje piłkę do krytego zawodnika stojącego kilka metrów dalej, na dodatek znajdującego się pod innym kątem. Rozumiem, że podania mogą być niedokładne, ale to jest kompletne nieporozumienie. Z ciekawości odpaliłem na chwilę PESa 18 i tam taki problem nie występował. Nie wiem czy coś jeszcze należy zmienić w ustawieniach, ale jest to rzecz najbardziej zniechęcająca mnie do gry, skoro odbiera mi się kontrolę nad rozgrywką.

Dodatkowo #!$%@?ące skrypty: jak gra uznaje, że masz mieć trudności w zdobyciu bramki, żeby było ''bardziej dramatycznie'' to zaliczysz 20 spojeń/słupków/poprzeczek w meczu, a i tak przegrasz 0:1 w ostatnich minutach meczu.

Co prawda nie jest to jeszcze poziom przereklamowanego gówna jakim jest fifa, ale też PES21 pokazuje, że KONAMI zmierza chyba w tym kierunku. Szkoda, że największe bolączki serii nadal są obecne i nie mam tu na myśli akurat licencji na 1000 lig, w tym naszej gównoklasy, bo to akurat można obejść.

#pes #pes2020 #pes2021 #xboxseriesx #gamepass #fifa
  • 4
@johnblaze12345: mam ustawione manualne, bo kiedy miałem z asystą to wkurzało mnie, że komputer robi za mnie połowę roboty jak w jakiejś bieda Fifie. Gram na padzie. Nie wiem czy nie powinienem czegoś jeszcze zmienić w opcjach, bo są tam różne inne asysty
@vanillla_guy: hmm, ja trochę nie grałem, ale zawsze miałem ustawione na "1" i mi pasowało; co jakąś część PESa przełączałem się między 1 a 2, bo co część, to trochę inaczej te podania wyglądają

w sensie, że jest unasisted, a potem poziomy 1, 2...