Wpis z mikrobloga

Uwielbiam takie wysrywy.

Stary dziadzio + cytat po angielsku = ZAORANE

I jeszcze te ironiczne "pozdrawiam".

Co z tego, że to bezwartościowe bełkotliwe frazesy dla zbuntowanych licealistów wypowiadane przez dziada mentalnie siedzącego w początkach XX wiecznej ameryki.

Dlaczego libki nie opierają swoich poglądów na opracowaniach współczesnych ekonomistów z wiedzą opartą na współczesnej sytuacji gospodarczej świata? Od lat te same stare dziady wydający swoje książki 60-70 lat temu, które obecnie nie mają żadnej wartości merytorycznej.

#bekazlibertyprime #bekazlibka #libertarianizm #antykapitalizm #neuropa #bekazprawakow #4konserwy
Clefairy - Uwielbiam takie wysrywy.

Stary dziadzio + cytat po angielsku = ZAORANE

I...

źródło: comment_1614977328AnDvVDE1RLhASpPEmVXI0Z.jpg

Pobierz
  • 52
Ale rozumiesz, że żyjesz w SPOŁECZEŃSTWIE? Każda cywilizowana wspólnota musi opierać się na kosztach wspólnych, które będą pokrywane z podatków.


@Clefairy: nie. Może, a wręcz powinna, opierać się na indywidualnym wyborze w opłacaniu usług, które obywatel uznaje za użyteczne w swoim życiu. Czyli dokładnie tak, jak to działa w każdym świetnie prosperującym aspekcie gospodarki... no, za wyjątkiem tych kontrolowanych przez państwo, z których żaden nie prosperuje świetnie.
Od lat te same stare dziady wydający swoje książki 60-70 lat temu, które obecnie nie mają żadnej wartości merytorycznej.


@Clefairy: A o dziełach innych "starych dziadów" takich jak Hayek czy Mises też powiesz, że nie mają dziś żadnej wartości merytorycznej? No sorry, ale w takim razie sam się dyskwalifikujesz z poważnej dyskusji.
Ale rozumiesz, że żyjesz w SPOŁECZEŃSTWIE? Każda cywilizowana wspólnota musi opierać się na kosztach wspólnych, które będą pokrywane z podatków. Podstawowe szkolnictwo, służba zdrowia, infrastruktura...

Podważanie tego lub nazywanie podatków "kradzieżą" to po prostu czysty infantylny idiotyzm (powszechny wśród korwinistów).


@Clefairy: No to żyjemy w społeczeństwie, ale ja mam mniej niż ty. Proszę mi przelać pieniądze. Dzielmy się jak cywilizowani ludzie. Ja zarabiam 2900 brutto, a jak ty masz więcej to
@TheBedThatEats: A skoro wszyscy mają dawać na wszystkich, to czemu się nie dzielisz swoimi zarobkami? Czemu np. nie wrzucisz pieniędzy dla jakiejś horej rodziny z curkom albo nie przelejesz do kraju gdzie ludzie mają mniej? Na przykład Białoruś - przecież wszyscy jesteśmy Słowianami, a więc przez to że się urodziłeś tym kim jesteś, masz obowiązek się dzielić z wszystkimi, mimo że swojej przynależności do grupy nie wybrałeś. Czemu się więc nie
@Nie_RabarbaR: bo nie na tym polega komunizm kucu, w skrócie polega na tym aby nikt nie posiadał własności prywatnej a nie osobistej. Jeżeli będziesz sobie mieszkać w mieszkaniu 50m2, posiadać samochód itp to wszystko byłoby TWOJE, natomiast środki typu drugie mieszkanie które dajesz na wynajem nie byłoby już twoje bo na nim zarabiasz.
Gówno prawda xD Taki system pozwolił na to by zrobić politykę imperialną i dzięki temu USA mogła wręcz