Wpis z mikrobloga

Uwielbiam takie wysrywy.

Stary dziadzio + cytat po angielsku = ZAORANE

I jeszcze te ironiczne "pozdrawiam".

Co z tego, że to bezwartościowe bełkotliwe frazesy dla zbuntowanych licealistów wypowiadane przez dziada mentalnie siedzącego w początkach XX wiecznej ameryki.

Dlaczego libki nie opierają swoich poglądów na opracowaniach współczesnych ekonomistów z wiedzą opartą na współczesnej sytuacji gospodarczej świata? Od lat te same stare dziady wydający swoje książki 60-70 lat temu, które obecnie nie mają żadnej wartości merytorycznej.

#bekazlibertyprime #bekazlibka #libertarianizm #antykapitalizm #neuropa #bekazprawakow #4konserwy
Clefairy - Uwielbiam takie wysrywy.

Stary dziadzio + cytat po angielsku = ZAORANE

I...

źródło: comment_1614977328AnDvVDE1RLhASpPEmVXI0Z.jpg

Pobierz
  • 52
@Clefairy:

Ale rozumiesz, że żyjesz w SPOŁECZEŃSTWIE? Każda cywilizowana wspólnota musi opierać się na kosztach wspólnych, które będą pokrywane z podatków. Podstawowe szkolnictwo, służba zdrowia, infrastruktura...


No ok, jak dla mnie czym innym jest płacenie na służbę zdrowia (potrzebne, logiczne), a czym innym podatek klimatyczny, od lasu, od deszczu w Bytomiu, od psa, opodatkowanie akcyzy (podatek od podatku wtf)...nie ma to logicznych uzasadnień, to zwykła, absurdalna kradzież ¯\_(ツ)_/¯ i przy okazji,
@Nie_RabarbaR: nie, możesz mieć w mieszkaniu to chcesz posiadać, wybrać sobie wystrój itp, natomiast nie możesz na tym mieszkaniu zarabiać poprzez taki chociażby wynajem
Nie, komunizm stwierdza że ten kto może pracować to powinien to robić. Każdemu według potrzeb, każdemu według możliwości
Zależy co rozumiesz poprzez decyzje, podaj ich charakter
Każdemu według potrzeb, każdemu według możliwości


@AutomatDoLodow: no więc ja jestem artystą i potrzebuję wielkiego zamku, żeby tworzyć... ale nie, zaraz, to by było do pracy, a nie osobiste. Tylko że dla mnie nie ma rozgraniczenia między pracą a życiem osobistym, bo wszystkiego co dzieje się w moim życiu osobistym używam w pracy. Borze wielki i gęsty, cóż teraz? Gdzie jest granica między własnością prywatną a osobistą? Kto będzie o tym
@AutomatDoLodow no gratuluję, automatyzacja to nie jest domeną komunizmu, to domena każdego obecnego systemu.
Czyli mówisz, że na przykład jeżeli ja wolę żyć skromnie, ale mam załóżmy 25 lat i jestem sprawny, to mam pracować więcej i ciężej, bo załóżmy 60-latek woli żyć rozpustnie, co chwile chlać i imprezować, ale on nie ma możliwości pracować, przez co ja mam pracować na niego, mimo że sam z tego nie skorzystam?