Wpis z mikrobloga

Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz byście nie zrobili, a jakie porady sprawdziły się znakomicie i je polecacie?

Zacznę od popularnych:
- gniazdka - dużo gniazdek
- przemyśl co gdzie będzie, ustal pod to gniazdka oraz światła (główne, nastrój, dodatkowe)
- strefy w kuchni (gotowanie, mycie, spożywka, agd)

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
Kolarzino - Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz...

źródło: comment_1616481895pblNSr2HQwjuSVaH84C4X6.jpg

Pobierz
  • 106
  • Odpowiedz
@Kolarzino: jescze jedno
20 zamki w drzwiach zrob na jeden klucz (2 wkladki z 1 kluczem) i glowny zamek z galka od srodka - nie masz ryzyka ze Cie zona zaskoczy kluczem w drzwiach od srodka i nie wejdziesz do domu wracajac w nocy po pijaku:p
  • Odpowiedz
@Kolarzino: A z rzeczy których bym nie robiła to jasny granitowy zlew. Niestety się przebarwił i szorowanie silnymi detergentami nie pomaga. Dębowy blat w kuchni - także bardzo podatny na przebarwienia i wodę.
Lodówka bez zabudowy. Z perspektywy czasu w zabudowie wyglada duzo lepiej i nie ma przerwy między meblami a lodówka w która lubi coś wpaść lub się rozlać.
Ruchomy parawan na wannę i ogólnie ruchome szyby do prysznica -
  • Odpowiedz
przy okazji, polecisz jakiś router i internet? 200-300 byłoby spoko, a nie orientuje się jak teraz wygląda rynek, o jedną decyzję za jakiś czas mniej xD


@Kolarzino: Mam w domu rutery netgeraa, fortigate, sieci WiFi Mesh, ale to wszystko wyłączyłem - po co ma niepotrzebnie brać prąd. Wyłączyłem, ponieważ po remoncie, ruter od operatora (Orange) stanął w centrum i ogarnia 200m dom. Tam gdzie pracuję (salon i biurko w sypialni) mam
  • Odpowiedz
Mieszkanie ma salon, sypialnię oraz drugi pokój/sypialnie. Pytanie głównie pod pojawienie się dzieci.

Jak u siebie rozwiązaliście tę kwestię?

Na początek drugi pokój jako biuro, druga osoba w salonie. Później w sypialni + salon? W salonie jakieś małe biurko na uboczu, czy może główny stół + telewizor jako monitor?


@Kolarzino: Ja specjalnie zważyłem łóżko aby do sypialnie wstawić biurko jak bym potrzebował spokoju. Ale jak miałem pracę zdalną to i tak
  • Odpowiedz
@blackphoenix: Dostałeś pewnie taką wycenę bo jedna jednostka zewnętrzna obsługująca 2 klimy jest droższa niż 2 do pojedynczej. Jak się 2 zewnętrzne postawi to jest taniej.

@Kolarzino: 1 klimą obniżysz temperaturę w całym mieszkaniu ale sam chłód utrzymasz tylko w pokoju gdzie jest postawiona.
  • Odpowiedz
@Kolarzino: ostatnio oglądałam np. na jakimś vlogu, że gniazdko przy łóżku dobrze jest zrobić wyżej, żeby móc sobie podłączyć ładowarkę do telefonu wygodniej - wydaje mi się, że to dosyć rozsądne.
  • Odpowiedz
szorowanie silnymi detergentami nie pomaga.


@Jebecca: spróbuj kretem do odpływów. U mnie to jedyne co daje radę, a tez miałem przebarwiony. Kwasami nie da sie umyć, ale zasadą tak.

Dostałeś pewnie taką wycenę bo jedna jednostka zewnętrzna obsługująca 2 klimy jest droższa niż 2 do pojedynczej. Jak się 2 zewnętrzne postawi to jest taniej.


@Herubin: mam balkon 2 m2, wiec dwóch jednostek bym nie upchnął :/ zrezygnowałem z klimatyzacji w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@G00LA5H: wieczorem sie myje w nocy schnie rano zwijam i "nic" nie ma
Szklo jest drogie
Szkło widać każdą smuge jak nie domyjesz potem wchodzisz myjesz się i znowu szyba do mycia
Zmieniasz kolory rolety jak ci pasuje
Jest sztywniejsza niz zasłona
  • Odpowiedz
ostatnio oglądałam np. na jakimś vlogu, że gniazdko przy łóżku dobrze jest zrobić wyżej, żeby móc sobie podłączyć ładowarkę do telefonu wygodniej - wydaje mi się, że to dosyć rozsądne.


@allesisthelal: wcale nie, bardzo to ujmuje estetyki, a ładowarka jest przecież podłączona na stałe. Wystarczy sobie dobrze poprowadzić kabel. Ja np. specjalnie mam zaprojektowane gniazdka żeby były schowane i nie szpeciły, ale za to kabel mam przeciągnięty przez nakastlik i jak
  • Odpowiedz
@Kolarzino: *Zamiast bidetu - toaleta myjąca
*Elektryczna suszarka do ubrań
*Dobrze przemyśleć kolory podłóg/blatów, czy da się łatwo czyścić i czy widać brud
*Prysznic bezbrodzikowy - o ile się da, wygoda przy wchodzeniu, jak ktoś skręci nogę/będzie w ciąży itp to wygoda, przy sprzątaniu też łatwiej
*Warto już na wczesnym etapie pomyśleć o miejscach do przechowywania rzeczy. Na planach mieszkań rzadko jest to uwzględniane. Gdzie trzymać odkurzacz? Mopa? Kable/sprzęty? Karimaty, śpiwory?
  • Odpowiedz
@Kolarzino: ja uwazam ze prawdziwym game changerem jest światło schodowe na korytarzu przy podłodze zapalane na czujkę ruchu. Świetna sprawa w nocy jak idziesz do toalety oswietli podloge nie zabijesz sie plus jak wracasz wieczorem do mieszkania czy to z imprezy czy z zakupami to zanim zapalisz swiatlo to juz masz odrobine swiatla. Imo must have w mieszkaniu a koszt tego żaden :)
  • Odpowiedz