Wpis z mikrobloga

Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz byście nie zrobili, a jakie porady sprawdziły się znakomicie i je polecacie?

Zacznę od popularnych:
- gniazdka - dużo gniazdek
- przemyśl co gdzie będzie, ustal pod to gniazdka oraz światła (główne, nastrój, dodatkowe)
- strefy w kuchni (gotowanie, mycie, spożywka, agd)

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
Kolarzino - Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz...

źródło: comment_1616481895pblNSr2HQwjuSVaH84C4X6.jpg

Pobierz
  • 106
@Kolarzino: Dobra pralko suszarka to wybawienie. W życiu bym nie kupiła drugiego grata, szkoda miejsca. Może ci co nie polecają mają jakieś syfne. Ja jestem mega zadowolona i jest to jedna z rzeczy która bardzo zmieniła wygodę mojego życia. Mam 7/10 kg, nie zwracam nawet uwagi na to ile wkładam, zawsze jest git.

Wklejam moj komentarz z innego wątku:

Napiszę Ci trochę szerzej co zrobiłam u siebie. Z rzeczy które bardzo
@Kolarzino:

Pierwsze i najważniejsze - WIĘCEJ GNIAZDEK. O ile w kuchni mam ok, o tyle w łazience brakuje mi ich w cholerę (jedyna zaleta jest taka, że dzięki temu nie trzymam tam tony urządzeń).

Wentylacja - w każdym oknie i drzwiach balkonowych/tarasowych zrób nawietrzniki, ogarnij porządną wentylację w łazienkach i kuchniach. Klima jest spoko opcją, w Polsce bywa bardzo przydatna. Do tego warto zaplanować miejsca na oczyszczacze i nawilżacze (na zimę
JESZCZE JEDNA KWESTIA.
Jak polecacie rozmieścić dwa stanowiska do pracy zdalnej (laptop + monitor)?
Mieszkanie ma salon, sypialnię oraz drugi pokój/sypialnie. Pytanie głównie pod pojawienie się dzieci.
Jak u siebie rozwiązaliście tę kwestię?
Na początek drugi pokój jako biuro, druga osoba w salonie. Później w sypialni + salon? W salonie jakieś małe biurko na uboczu, czy może główny stół + telewizor jako monitor?

@rama88: przy okazji, polecisz jakiś router i internet?
@Kolarzino
1. Wisząca szafka/pufka żeby założyć buty w korytarzu, a pod nią gniazdko z robotem odkurzającym. W zimę przy potężnej ilości piachu to zbawienie.
2. Co do kabli internetowych to zrobiłem je 5 lat temu wszędzie, a używam tylko pod TV i przy jednostce. Wifi śmiało daje rade.
3. Jak nie wiesz gdzie chcesz gniazdka i co będzie jak stało poprowadź kabel zasilający w listwie przypodłogowej. Łatwo później zamontować gniazdko natynkowe żeby
@typowy_lobuz: dzięki! :D dlatego pytamy się o opinię każdego oraz zdecydowałem się na zrobienie tej spam listy, myślę, że innym też się przyda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@GrubyGrubiutki: jeśli chodzi o gniazdka, to jestem spokojny, bo jestem świadomy tego tematu, więc nawalę wszędzie tam, gdzie mogą się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kolarzino smart ma ten atut że można dużo robić na raty, wariantów natomiast jest bardzo dużo.
Najprostsza opcja to urządzenia na wifi. Możesz kupić gniazdka i włączniki do świateł że ściemniaczami i jakiś głośnik z Google home. Zwykły mini wystarczy w pomieszczeniu.
Możesz wtedy kontrolować światła i gniazdka głosowo z telefonu albo pokoju czy też z aplikacji. Możesz włączać światła będąc na wakacjach.

Jest to wygodniejsze niż smart w żarówkach, nie masz
@Kolarzino: jakiekolwiek plany funkcjonalne robi się na mieszkaniu. Nie da się powiedzieć bez wiedzy jakie są wymiary pomieszczeń i ich układ jakie było by funkcjonalne umiejscowienie czegokolwiek. Żeby zaprojektować układ mieszkania należy wziąć pod uwagę milion rzeczy;)
Moja pralka to LG F4J8JH2W. Robiłam bardzo długi research. Urządzenia się zmieniają z roku na rok więc na opiniach trudno jest bazować. Rozmawialiśmy z kilkoma serwisami na temat tego jak wybierać pralki bo jest
@Kolarzino: też dorzucam swoją krótką listę błędów:

- owalna mała umywalka, wszystko spływa pod spód i się robi syf
- kuchnia - projektant nie pomyślał o szafce na wysokie butelki typu olej - największa porażka ever, musiałem wywalić półkę i przerobić całą szafkę
- panele - żal mi było dołożyć do drewna i żałuję od 10 lat, nie lubię plastiku
- gniazdka - to jak u wszystkich - za mało i
@Kolarzino: Wiele rzeczy już wymienione, ale to co ja najbardziej cenie w swoim mieszkaniu to miejsce do przechowywania i wszędzie meble zrobione na wymiar. W sypialni mam prawie same drążki na wieszaki (w tym opuszczane z góry wiec miejsce wykorzystane na maksa, nawet pod samym sufitem).
W przedpokoju mam szafę w której po jednej stronie od góry do dołu jest miejsce na buty w pudełkach. Po drugiej stronie miejsce na środki
@Kolarzino:
1 rob wszystko odrazu - szafka kosztujaca 1000zl bedzie kropla w wydatkach a po jakims czasie przyzwyczaisz sie i bedzie Ci szkoda wydawac wiecej kasy
2 instalacja pod klime nawet jak nie bedziesz instaowa odrazu (zaluje w #!$%@? ze nie zrobilosmy podczas remontu teraz nie widze opcji na dolozenie)
3 drewno na podlogach - #!$%@? panele, drozej ale duzo prxyjemniej sie chodzi i pies nie halasuje jak chodzi (na panelach
@Kolarzino
- w kuchni im więcej szafek tym lepiej. Pod blatem wyłącznie szuflady, niewygodne jest nurkowanie w szafie i szukanie garów, jedzenia.
- szafka z gniazdkiem na router
- w łazience jeśli decydujesz się na prysznic walk in to zrób wystarczająco duży żeby woda nie rozchlapywala się po lazience
- grzejnik drabinkowy w łazience nad wanna lub po przeciwległej stronie kabiny prysznicowej.
- ja preferuje szafy w imię garderoby. Wolę mieć dwie