Wpis z mikrobloga

Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz byście nie zrobili, a jakie porady sprawdziły się znakomicie i je polecacie?

Zacznę od popularnych:
- gniazdka - dużo gniazdek
- przemyśl co gdzie będzie, ustal pod to gniazdka oraz światła (główne, nastrój, dodatkowe)
- strefy w kuchni (gotowanie, mycie, spożywka, agd)

Biorę po 200 zł od każdego z Państwa i słucham. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#wykonczenia #remont #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #dom
Pobierz Kolarzino - Na co zwracaliście uwagę przy wykończeniu #mieszkanie?

Czego drugi raz...
źródło: comment_1616481895pblNSr2HQwjuSVaH84C4X6.jpg
  • 106
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rama88: to nie wiesz co piszesz zwyczajnie. Bo to nie jest taki filtr jak w pralce. To filtr przy bębnie który zbiera kłaczki i trzeba to robić za każdym razem.
@Kolarzino: Wyłącznik światła przy łóżku w sypialni, jeśli fundusze pozwalają to od razu zaplanować miejsce na suszarkę elektryczną, lepiej nie robić białych mebli w połysku w kuchni bo tylko pierd0lca idzie dostać z czyszczeniem. Dużo szuflad w kuchni bo są dużo bardziej funkcjonalne od tradycyjnych półek, jak najwiecej miejsca do przechowywania. Jeśli chcecie prysznic warto pomyśleć o odpływie liniowym i do tego całkowicie składaną kabinę, która powiększy optycznie łazienkę. Jeśli będziecie
@Kolarzino sieć kąkuterowa koniecznie. Przynajmniej jedno gniazdko na pokoj. No chyba że to w malutkim bloku, gdzie nie ma tyle radiówek, to można ograniczyć.
Hdmi do projektora w salonie - ja nie zrobiłem i żałuję.
Przewody do surroundów - total must have jeśli oglądasz jakieś filmy/seriale, albo pogiercować lubisz.

To co wyżej najważniejsze. Reszta to po standardzie :)

Jeśli akwarium planujesz, to odpływ się przydaje so podmianek wody.
Zapamiętaj gdzie idą przewody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kolarzino: must have: pralka i suszarka oddzielnie, młynek w zlewie, miejsce na stojak na odkurzacz, szuflada grzewcza, kosz blatowy, klimatyzacja, zasłony blackout, wysokie blaty w kuchni, wygłuszone drzwi bezprzylgowe, ledowe oświetlenie

Czego będę unikal: kabiny prysznicowej z drzwiami, deski barlineckiej, poprzedniego stolarza
@Kolarzino: Pewnie co niektórzy już napisali część z tych pomysłów, ale się powtórzę co pisałem kiedyś innemu mirasowi @Czokowoko: zasadniczo dotyczyło to domu więc części pomysłów nie wykorzystasz

Oświetlenie do dyskretnego chodzenia w nocy/zamroczonego nocnym wstawaniem do kibla czy tez np. dodatkowe na schodach obowiazkowo na czujke ruchu kiedy masz zajete rece albo dzieciaki notorycznie nie gaszą

Osobny obwod elektryczny do lampek choinkowych przed domem z mozliwoscia sterowania czasowego -
@allesisthelal: 2 opcje jak to może wyglądać, w zależności czy nakastlik jest Z szufladą czy z półką.
1) wywiercasz otwór na kabel w szufladzie, jedna możliwość to podpięcie ładowarki w niewidocznym miejscu i przeciągnięcie kabla do szuflady, druga możliwość to zrobienie w szufladzie całego przedłużacza (ale to lepiej jak jest więcej rzeczy np w łazience lub kuchni)
2) podpinasz tak samo w niewidocznym gniazdku ładowarkę (za łóżkiem lub nakastlikiem) i przeciagasz
@dzana: o panie. Mamy takie magnetyczne zamki i trzaskają az milo (wtedy gdy zaskakują).No i już drugi raz "nie łączy", raz nam już wymieniali na gwarancji, nie zamykają się drzwi. Bardzo nas to drażni bo jeszcze mamy sporo szaf na klik i cokolwiek się w domu robi to ciągle się halasuje.
Generalnie po urządzaniu mam taką refleksję względem przed, że 90% produktów na rynku to straszny badziew dlatego bezpieczniej jest customizować
@Kolarzino: dodam jeszcze jedna wskazówkę której tu nikt nie ujął. Jeśli planujesz mieć rośliny w domu inne niż małe na parapetach, pomyśl o tym wcześniej - większość roślin potrzebuje mieć rozproszone ale mocne światło, a zazwyczaj przy oknach planowane są kaloryfery czy klima (przy których nie mogą stać). Większość roślinnek nie przeżyje stojąc w głębi mieszkania. Jeśli byś chciał robić np. taki relaksujący kącik, warto zadbać tam o regulowane oświetlenie, żeby
@xhxhx: ja mam tylko w drzwiach łazienkowych i do wiatrołapu, bo akurat te drzwi są bezprzylgowe i jak na razie od roku nie dzieje się nic. Naprawdę zamykanie jest mega ciche w porównaniu do standardowych, które strzelają przy zatrzaskiwaniu drzwi, szczególnie jak zamykają dzieci, bo ja się już nauczyłem, że przytrzymuję klamkę.

Dodatkowo w biurze w którym pracuje, wszytkie drzwi są w ten sposób zrobione i też z żadnymi nie ma