Wpis z mikrobloga

pytanko do osob z #wroclaw :
Ktora z ponizszych lokalizacji jest najlepsza, biorac pod uwage szeregowke/blizniaka, dostepnosc do centrum, infrastukture, bliskosc sklepow/szkol itp. Może macie jakieś wiadomości od osób które tam mieszkają, albo słyszeliście w co na pewno się nie pakować.
z góry dziekuję ʕʔ

#nieruchomosci

Gdzie najlepiej pod Wroclawiem?

  • Siechnice/ Święta Katarzyna 43.7% (31)
  • Żórawina 7.0% (5)
  • Smolec 22.5% (16)
  • Lutynia 12.7% (9)
  • Dobrzykowice 14.1% (10)

Oddanych głosów: 71

  • 27
@anaisse: @dejbana: Po co brać bliźniaka? albo szeregówkę?

Siechnice fatalny dojazd do centrum, Smolec jeszcze gorszy w sumie. Lutynia trochę się poprawiło po tym jak zrobili obwodnice Leśnicy, ale dalej to ideał nie jest. Reszty się nie wypowiadam. bo nie jeżdzę/nie mam tam znajomych.
@anaisse: Weźmiesz bliźniaka i będziesz się wkurzać, że dalej nie masz prywatności bo druga połowę ma ktoś obcy. W szeregówce to po obu stronach dostajesz taki bonus. Tracisz największą zaletę domu. Rozumiem bliźniak czy szeregówka jak to jest bliżej centrum ale pod miastem?

Co do zanieczyszczenia światłem wołam wykopowego eksperta -> @shinX pomóz ładnie :)
@anaisse: Tu nawet nie ma nad czym głosować. Siechnice to właściwie samodzielne miasteczko. Odrobinę dalej od Wrocławia niż Smolec (drugie miejsce), ale mimo wszystko większe i bardziej samodzielne pod kątem oferowanych usług. Więc pytanie na czym Ci zależy. Jeśli mimo wszystko na większości rzeczy na miejscu - Siechnice. Jeśli mimo wszystko nad bliskością do Wrocławia, bo i tak będziesz tam musiała często dojeżdżać - Smolec. Żórawina, Lutynia i Dobrzykowice to już
@anaisse: Jeszcze jedno, na korzyść Siechnic. Weź pod uwagę także bliskość Oławy. Będziesz chciała jechać na mniej oblegany basen z dzieckiem - możesz spokojnie korzystać z Oławy. Będziesz chciała jechać do lekarza - masz też spory wybór w Oławie. Co do Smolca - połączenia autobusowe, gdy jeszcze tam mieszkałem - koszmar. A pociąg? Niby fajny, ale tylko ze "starego Smolca", więc i tak trzeba dojechać samochodem pod dworzec i bić się