Wpis z mikrobloga

Rozdajo i pytanie do tych, którzy studiowali albo studiują: Czy wybrałbyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

Warunki #rozdajo:

1. Daj plusa (warunek obowiązkowy)
2. Zagłosuj w ankiecie (przydałoby się)

Wylosowana osoba będzie miała do wyboru w ramach 50 zł: kurs na udemy albo dowolną książkę.

Losowanie w niedzielę.

PS. Może dołożę drugą taką samą nagrodę jeżeli ktoś napisze co studiował i dlaczego jest zadowolony albo niezadowolony albo nie wie xD W przypadku kilku ciekawych opisów będzie losowanie

#studia #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza

Czy wybrałbyś/wybrałabyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

  • TAK 34.8% (1283)
  • NIE 41.1% (1517)
  • NIE WIEM 6.6% (244)
  • Ten sam ale studiowałbym jeszcze drugi 4.8% (177)
  • Nie poszedłbym/poszłabym na studia w ogóle 12.7% (468)

Oddanych głosów: 3689

  • 114
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cieliczka: studiuję inżynierię farmaceutyczną i o ile nie zawsze mi się podoba co robimy, jak to wygląda to nie znam kierunku, który miał by lepsze ratio 'oplacalnosci' i interesujących zagadnień. Wiem, że na innych kierunkach w podobnej tematyce byłoby np więcej fizyki albo więcej teoretycznej chemii, a tu mam to w miarę zbalansowane, trochę tego i tamtego. Nie wiem jakie są perspektywy po tym kierunku w Polsce, ale celuję w zagranicę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cieliczka: na informatyce uczą mnie wszystkich języków od podstaw ale nic ponadto, ale uczelnia całkiem spoko więc jakbym miał powtórzyć kierunek, ale na tej samej lub równie dobrej uczelni, to chętnie. CHYBA że w trybie zdalnym jak teraz to absolutnie nie.
najchętniej to strzeliłbym se w łeb

studiuje informatykę


@Metamizol popieram, szkoda czasu na to gówno, które uczy matematyki, teorii, programowania archaicznych płytek PCB oraz wychowania fizycznego. Bo programowania praktycznego się tam nie nauczycie.

1 bootcamp was nauczy więcej praktycznej wiedzy niż 3.5 roku studiów gówno-informatyki.
@cieliczka: skończyłem budownictwo ale na poziomie inżyniera. Z jednej strony nie wybrałbym tego kierunku, bo zbyt łatwo nie było. Siedzenie do 3-4 nad projektami, które później profesor pokreślił i trzeba było na nowo je rysować. Brak czasu, pozbawienie wszelkich ambicji itp. Z drugiej strony, tu gdzie mieszkam, bardzo dobrze zarabiam. Nie ma najmniejszego problemu jeśli chciałbym zmienić pracę. Podsumowując: studia trudne ale po nich jest łatwiej, choć dalej stresująco.
@Mc_Gnoyek w mojej firmie nie ma programisty. Robię za operatora i programistę. Z rocznym doświadczeniem mam 5000 brutto a wiem że konstruktorzy mają dużo więcej, przynajmniej u mnie w firmie, a umiejętności wcale nie za wysokie
@Kurfelagus: źle się wyraziłem. Nie miałem na myśli programistów od gcodów tylko tych od front/backendu itp. Ja po dwóch latach mam trochę więcej niż średnia krajowa. No ale Polska B here
@cieliczka Fizyka medyczna. Kierunek bardzo mi się podobał, chociaż dorzucilabym więcej praktyki, inżyniera ( bo na UG jest tylko licencjat i mgr) oraz uprawnienia jakie ma elektroradiolog. Na mgr zaczęłam jeszcze Elektroradiologię, ale było ciężko pogodzić dwa kierunki dzienne, więc rzuciłam. Niestety brak ofert pracy w północnej Polsce. W Gdańsku i Gdyni w sumie pracuje ok 25 osób w zawodzie, jak nie mniej. Ja znalazłam ciut pokrewną pracę.
Dokładam drugą nagrodę i niżej wymienione osoby będą uczestniczyć w jej losowaniu (zarówno w pierwszym losowaniu dla wszystkich jak i w drugim tylko dla Was - przy czym jeżeli ktoś wygra w 1 to nie uczestniczy w drugim).

Zwycięzcy zostaną wskazani w następujący sposób:

1. Pierwszą nagrodę otrzyma ta osoba wśród plusujących, której nazwa będzie najbliższa pierwszym literom nagłówka, który ukaże się w na stronie www.bbc.com/news/world w sekcji Latest Updates w niedzielę