Wpis z mikrobloga

Jak mnie #!$%@? cebulactwo Polaków, którzy nazywają samochody na LPG wiochą. I co z tego, że samochód na gaz? Bo ktoś woli oszczędzać znaczne sumy na stacji benzynowej, i dlatego? Tak jak tutaj filmik, gdzie montowana jest instalacja LPG do Porsche Cayenne, w komentarzach pełna kultura, oczywiście tylko cebulaki już wyzywają od idiotów: przeczytajcie 3 najnowsze komentarze pod filmem ¯\( ͡° ʖ̯ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=ifDtBhP65O8
#bekazpodludzi #lpg #samochody #motoryzacja #oswiadczenie
  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Pawci0o: Bo to Polska, chyba nic więcej nie trzeba dodawać xD
Sam jeżdżę kiblem 1.5 benzyna do którego nie założę gazu bo po prostu przewyższy to wartość samochodu a na pewno nie będę nim jeździł na tyle długo żeby mi się to zwróciło, ale kolejne auta czy to będzie 1.8, 2.0 czy #!$%@? 4.2 V8 będę gazował i będę miał gdzieś co ludzie mówią xD To już nie czasy instalacji 1
  • Odpowiedz
@Pawci0o: Mieszasz dwie sprawy xD. Lpg jest spoko jak ktoś chce oszczędzać. Nawet producenci to przecież dostrzegli i w swoich NAJNIŻSZYCH segmentach o najniższych klasach aut typu Dacia logan/skoda fabia, może nawet octavia proponują instalacje fabryczna lpg. I to tez jest git. Problem zaczyna sie jak ktoś kupuje cayenna czy tam hummera i przerabia na lpg. To po prostu kicha. Oczywiście można powiedzieć ze #!$%@? ci do tego co ktoś robi
  • Odpowiedz
@Pawci0o LPG jest spoko, sam jeżdżę w jednym aucie na gaz.
Problem jest taki że przy aktualnych cenach coraz mniej zaczyna się to opłacać.

Nawet spoko sekwencja wciągnie Ci 30/40% więcej litrów niż benzyna.
Więc oszczędności przy aktualnych cenach wielkiej nie ma.
Druga sprawa, mam LPG w jednostce turbo, więc długofalowo to też nie jest fajne, silnik dostaje po #!$%@? ostro.

Ale fakt faktem, jest oszczędniejsze, o wiele ekologiczniejsze, a co najważniejsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja przez cały okres użytkowania pojazdu od wyjazdu z salonu do sprzedaży przepaliłem beny za 7000zł, a pytania juz miałem przeciez na LPG oszczędzę piniondze

@Lethal_Jelly: popraw mnie jeżeli gdzieś zrobiłem błąd:
7000 zł = 1400l benzyny po 5 zł
1400l benzyny = 280x5l
Licząc spalanie tylko 5l na 100km daje nam to 280 x 100km czyli 28 000km.
Niektórzy robią więcej kilometrów przez jeden rok i policzyłem Ci bardzo oszczędne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregory180: To chyba jak je montował i regulował ktoś bez bladego pojęcia o instalacjach gazowych.
Pracowałem przez jakiś czas w warsztacie z uprawnieniami do gazu, czasami jak ludzie przyjeżdżali na poprawki po poprzednich gazownikach to głowa mała jak niektórzy potrafią #!$%@?ć robotę i jeszcze brać za to pieniądze.
  • Odpowiedz