Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja jaki kraj wybrać na #!$%@? z tego kraju? Spawacz, więc myślę o Holandii/Danii lub ewentualnie Norwegii. Chodzi mi przede wszystkim o poziom życia, żeby nie było patologii za dużo, a i żeby nawet minimalną/srednia krajowa dawała fajny poziom życia, a nie jak w polszy gdzie średnia krajowa daje biedę, za dużo żeby umrzeć z głodu, za mało żeby żyć.

#spawanie
  • 25
@Darknes17 oczywiście, że nie!

Chodzi mi po prostu o kraj w którym nawet minimalną daje więcej niż średnia w Polsce.

Rozmawiałem z Niemką z Berlina, ona za kawalerkę płaci 600€, zarabia 1900€ i nie musi się starać zeby coś odłożyć. Nawet nie wiesz jaki wstyd czułem próbując wytłumaczyć jak przeżyć w Warszawie gdzie kawalerka to 2000zl, a minimalną w granicach 2000.
@Pikaczu: Nie wiem jak to jest bo aby od razu zacząłem pracować za granica a nie w polsce.
Prawdę mówiąc to Niemcy maja najlepszy stosunek płacy do cen żywności czy mieszkań. Co z tego ze Skandynawia płaci więcej jak za butelkę wódki zapłacisz 200zl zamiast 5€ za 0,7 ¯_(ツ)_/¯
@Pikaczu: A jestem sportowcem i abstynentem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Po prostu nie znam dokładnych cen żywności w Skandynawii ale o wiele drożej, porównaj sobie w Google. Ba nawet ludzie z Holandii jeżdżą do Niemiec na zakupy bo taniej ¯_(ツ)_/¯
@Darknes17 nie no wiem jak jest. Szwagier, taki turbomilioner prowadzi w Niemczech agencje zatrudnienia pracowników, jak jedzie ogarniac coś w urzędach to wraca z pełnym autem zakupów bo tam ma taniej niż tu ;p
@Zimny-jak-lod: Szukam nowego zajęcia a do tej pory kontrakty stoczniowe, oil and gas, offshore i podobne ale przez covid stawki już się zrównały ze stawkami przygłupów pracujących na taśmie i chętnych przybywa więc #!$%@? po 20 latach