Wpis z mikrobloga

Cześć,

Miałem dzisiaj wątpliwą przyjemność brać udział w kolizji drogiej. Pan przywalił mi w tył przy dojeździe do przejścia dla pieszych. Oczywiście wezwałem Policję, która potwierdziła, że jestem poszkodowany.

Mam wszystkie dane sprawcy z notatki policyjnej. Powiedzcie proszę co i jak dalej. Na co uważać i jak bardzo ubezpieczyciel będzie chciał mnie wy**ujać? :) Jeśli samochód nie jest starszy niż 6 lat, to mogę się ubiegać o rekompensatę wartości handlowej? To moja pierwsza taka sytuacja, dlatego czuje się jak dziecko we mgle.

Dzięki bardzo! :)

#auto #samochody #motoryzacja #wypadek #kolizja #drogi
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@hipeq69: nie lepiej iść do partnerskiego ASO, zrobić bezgotówkowo, dostać na czas naprawy samochodów zastępczy i mieć pełną dokumentację dla przyszłego kupca, że szkoda była robiona w ASO a nie u Mietka? Do tego auto wróci wymyte i pachnące. Ja polecam ten styl życia. Zero problemów, chyba, że chcesz koniecznie zrobić u Mietka i mieć 1k na dziwki z oszczędności to to też jest sposób.
  • Odpowiedz
zkoda była robiona w ASO a nie u Mietka? Do tego auto wróci wymyte i pachnące. Ja polecam ten styl życia. Zero problemów, chyba, że chcesz koniecznie zrobić u Mietka i mieć 1k na dziwki z oszczędności to to te


@BajerOp: Bardzo mi zależy na tym, aby to było zrobione w ASO :) Nie chcę robić nic gotówkowo. Chcę oddać do Aso i odebrać w stanie idealnym :) Czy ubezpieczyciel może
  • Odpowiedz
@hipeq69: idziesz z notatką policyjną do ubezpieczyciela i czekasz na rzeczoznawcę który wyceni szkody, do tego czasu nie jeździj autem bo później będą ci ściemniali że popsuło się bo jeździłeś rozwalonym autem
i wysęp auto zastępcze to temat szybciej pójdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipeq69: możesz wybrać, ale są ASO partnerskie gdzie ubezpieczyciel nie neguje kwoty. Ja w Warszawie dostałem kilka punktów do wyboru i wybrałem ten który mi odpowiadał. Na infolinii wszystko Ci powiedzą, mi wysłali wszystko ładnie mailem. Szkoda była likwidowana z PZU sprawcy, bardzo zadowolony byłem. Nie musisz czekać na żadnego rzeczoznawcę jak to jest punkt partnerski.
  • Odpowiedz
@BajerOp: @prezes_internetu: @Pangia: Super! Bardzo Wam dziękuję za pomoc! :) Niestety sprawca ma OC w Link4 i zgłoszenie szkody można dokonać pon-pt 8-16, a zdarzenie miało miejsce dzisiaj po 17. Także dopiero w poniedziałek to zgłoszę i poproszę o auto zastępcze.
  • Odpowiedz
@hipeq69: Powiem ci tak, będziesz rozmawiał z ubezpieczycielem sprawcy, a więc nie będą skłonni, żeby dać ci dużą rekompensatę.
W moim przypadku to było tak, że były zrobione zdjęcia uszkodzeń, auto oczywiście na lawecie u mechanika, który wycenił koszt naprawy. Ubezpieczyciel sprawcy poprosił o zdjęcia auta i wycenę naprawy (większość rzeczy załatwiał mechanik, który takie rzeczy robi dość często). Przyjechał rzeczoznawca do tego mechanika, zobaczył auto na własne oczy i później
  • Odpowiedz
@hipeq69: Teoretycznie możesz zadzwonić do jakiejś wypożyczalni i wziąć od nich bezpośrednio, a oni potem się rozliczą z ubezpieczalnią. No chyba, że nie potrzebujesz pilnie zastępczego to możesz do poniedziałku poczekać.
  • Odpowiedz
@hipeq69: auto jest rejczel na czas naprawy, chociaż rekordziści naprawiali po parę miechów :)) utrata wartości handlowej Ci przysługuje, jak nie będziesz kombinował na czymś czego nie było w tym zdarzeniu i upierał się na ASO to będzie ok. Link4 to taki poligon doświadczalny PZU, od paru lat szukają oszczędności na wszystkim, więc nie zgadzaj się na to co Ci nie odpowiada.

Nie namawiam Cię, ale jeżeli czujesz się jakoś źle
  • Odpowiedz