Wpis z mikrobloga

Jutro mam ogólne badanie krwi, tak żeby sprawdzić profilaktycznie czy wszystko ze mną w porządku. Aktualnie mam na liście testosteron, kortyzol, TSH i T4 wolne. Jakieś propozycje co jeszcze warto do tego dorzucić? Jestem bardzo aktywny fizycznie i chciałem się przebadać pod takim "sportowym" kątem.
#medycyna #badania #mikrokoksy #luxmed #testosteron
  • 13
  • Odpowiedz
@keyg: w diagnostyce masz różnego rodzaju "pakiety dla sportowców" - nie mówię, żebyś tam leciał i kupował, ale jest to fajny punkt startowy, w tworzeniu takiej listy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@keyg: testosteron całkowity, estradiol, tsh, Ft3, ft4, lh, fsh, lipidogram, glukoza, insulina, morfologia, kortyzol, acth, prolaktyna, crp, witamina D 25 oh, próby wątrobowe, ewentualnie progesteron, anty tg I anty tpo. Taki zestaw aktualnie robię co 5,6 tygodni.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tacom: lekarz stwierdził hiperprolaktynemie, po tym jak zobaczył wszystkie badania, usg, MRI przysadki (na szczęście tutaj brak zmian), bo od pewnego czasu czułem się jak 80 latek, trening silowy 3 x w tyg, po 10 - 15 k kroków dziennie, micha trzymana i to nie na redu tylko utrzymanie. Okazało się że w moim przypadku prolaktyna ponad normę zbijała mocno testosteron, lh I fsh podłoga, tsh ponad normę oraz Ft3 pomimo
  • Odpowiedz