Wpis z mikrobloga

Dam taki protip na autostrade:

Jak jedziecie na prawym pasie 120 km/h i zblizacie sie do TIRa, a na lewym w oddali widzicie zblizajacy sie samochod to macie 2 rzeczy do wyboru:

1) Docisnac gaz i wyprzedzic sprawniej TIRa, nastepnie zjechac na prawy i odpuscic gaz do swojej stalej predkosci
2) Odpuscic gaz (moze nawet troche przyhamowac) i poczekac az ten z lewej przejedzie

czego NIE robic:
Wyjechac z wasza predkoscia na lewy pas i przyblokowac goscia jadacego 140+

PS: to ze przyspieszycie na chwile te 20-30 km/h nic Wam nie zaszkodzi, a nawet przeciwnie - szybciej wykonany manewr moze wszystkim pomoc


#protip #samochody #logikarozowychpaskow
  • 376
@Nie_jestem_tak_madry_jak_Ty: XDDDD Jak zajedziesz drogę temu na lewym pasie, to to będzie jego a nie Twoja wina?


@TenTemuATamtenTamtemu:
Jak wymuszajacy udowodni przed sadem za pomoca rzeczoznawcow, swiadkow, nagran z kamer (a na autstradach takie sa) ze ZNACZNIE przekroczyles dozwolona predkac uniemozliwiajac "wymuszajacemu" DOSTRZEZENIE CIE w lusterku, to sie mozesz mocno zdziwic.

Eh jak ja sie ciesz ze sie juz po polskich drogach nie musze poruszac i sie z tym bydlem
@Makak87: jak ktoś nie ma umiejętności jechać powyżej 120 km/h, to niech lepiej na autostradę nie wyjeżdża. W ogóle nie wiem jakie trzeba mieć do tego umiejętności, jadąc po drodze do tego przystosowanej?

Mi nie przeszkadza, że ktoś jedzie prawym pasem wolniej, ale jak już się pcha do wyprzedzania ciężarówki, to nic mu się nie stanie, jeśli zrobi to szybko i sprawnie.
Według mnie właśnie większe niebezpieczeństwo, jeśli na lewym pasie
@Makak87: jak ktoś nie ma umiejętności jechać powyżej 120 km/h, to niech lepiej na autostradę nie wyjeżdża. W ogóle nie wiem jakie trzeba mieć do tego umiejętności, jadąc po drodze do tego przystosowanej?


@marjanoos:
Bo Ty tak napisales? Masz jakies oparcie w przepisach ruchu drogowego? A moze ktos zdal prawko niedawno, moze kupil dopiero fure ktorej dobrze nie czuje? Jedzie sobie 120 bo na tyle pozwala silnik, na tyle pozwala
@Cryptograph: Oczywiście, że może, ale też nie musi. Jeżeli zmieniasz pas ruchu, to robi się to tak, żeby nie wymuszać na innych pierwszeństwa. A wymuszeniem pierwszeństwa, w tym przypadku, jest zmuszenie go do hamowania/odpuszczenia gazu lub zmiany toru jazdy.
@zpue: Czyli zmusisz wyprzedzający Cię pojazd do hamowania? W jaki sposób ma zaoszczędzić paliwo, skoro zaraz z powrotem przyspieszać będzie do maksymalnej dopuszczalnej prędkości? Nie dość, że wymuszasz w ten sposób
@ciuplowski:
Teraz sie zacznie cyrk. Januszerka przyspawana do lewego pasa w swoich zremapowanych dieslach bedzie przeganiac leszczy na prawy pas w trosce o plynnosc ruchu i EKOLOGIE. O nasze wspolne dobro tu przeciez chodzi xD. I ten boldupizm o "wymuszanie pierwszenstwa" u kierowcow ktorzy sami lamia przepisy przekraczajac predkosc.

Przeganiajacy subhumanow dlugimi swiatlami mistrzowie prostej, ktorzy nie potrafia za mna nadazyc na pierwszej lepszej, w miare kretej drodze.

xDDDDDDDDDD