Wpis z mikrobloga

Fotomirki mam sprawę. Już od kilkunastu lat mam takie hobby, że pstrykam zdjęcia. Niestety aparat jaki posiadam zaczyna mnie stopować, a nawet zniechęcać. Zaczynam się rozglądać za nowym zestawem fotograficznym. Aktualnie posiadam Lumixa G5 i 2 obiektywy. Jeden obiektyw to kit, a drugi dokupiłem 45-150mm. Ogólnie spoko wszystko ale poczułem moment, że oczekuję czegoś więcej. Rozglądałem się trochę i chyba takim top co bym chciał to Sony A7 III. Niestety nie ta półka cenowa i szkła też kosztują krocie. Interesuje mnie raczej pełna klatka bo po tym lumixie mam #!$%@? jeżeli chodzi o szumy. Znalazłem kilka ofert na używanego Canona 6D. Chyba wolabym 5D Mark III ale to też już wykracza poza mój budżet. Ogólnie nie mam ustalonego budżetu ale wizja wydania 5 koła na hobby trochę dla mnie za dużo. Szkła jakie by mnie interesowały to jakiś tele do 300-400mm, portretówka i coś do krajobrazu.

Zasadnicze pytanie, ma ktoś doczynienia z canonem 6D i jest w stanie coś powiedzieć? Czy pełna klatka mocno odstaje od aps-c w podobnych pieniądzach?

Jako, że mój Lumix to bezlusterkowiec z matrycą m4/3 czy dużym skokiem byłoby przejście na aps-c bez lustra w okolicy 2500zl za body?

#fotografia #zakupy #kiciochpyta #canon
  • 26
@TakiGupiZeSzok: czy odstaje to zależy od tego jaki aparat do czego i jakie masz szkło. Tele na apsc jest dłuższe, GO też powinna być satysfakcjonująca, ale znowu przy portrecie możesz odczuć braki plastyki pełnej klatki.

@TakiGupiZeSzok: a czemu nie nikoś?

używany D600 / D610 ~2000-2500 zł
używany 24-120/f4 (co załatwia Ci krajobraz + portret od bidy) ~ 2200 zł
i jakieś tanie tele Sigmy/Tamrona 70-300 4.5-5.6/6.3 - kilka stówek w używce

i się w piątce mieścisz
@TakiGupiZeSzok a może canon rp? :) Co do obiektywów to canon ma najtańsze. Wiem co mówię. Podpinam do puchy obiektywy co mają po 20 lat, a obrazek nadal cieszy.

Np. 35-70 3.5-4.5 kupiłem za 130 zł, legendarny 70-210 f4 za 300...
@TakiGupiZeSzok to śmiało. To nadal super sprzęt. Nie rozumiem podejścia niektórych że musi być bezlustro. I to jeszcze koniecznie Sony. Ergonomia w Sony leży i kwiczy. Wiem co mówię, bo pracuje na a7 iii. A ceny obiektywów to w ogóle kosmos.

Dlatego zacznij od 6D, buduj szklarnie i daj szansę uzywkom nawet starym w dobrym stanie i sam zobaczysz że warto. Tymbardziej że na 6D jesteś w stanie robić mniejsze zlecenia