Wpis z mikrobloga

@Vosemite:

Zapytaj w ASO jaka jest alternatywa.
Normalnie też jestem zdania, żeby lać to co producent kazał, ale ostatnio mój gruz po wizycie w ASO dostał bardziej lepki olej - producent sam zaleca zmianę jeśli motor jest zdrowy, a żre. U mnie nie znaleźli żadnej usterki więc mi szef mechaników zaproponował zmianę oleju. Zapytałem jak to się ma do potencjalnych problemów z motorem, gdybym zimą zerwał film olejowy. Popatrzył jak na
  • Odpowiedz
@Vosemite: zależy czy bierze olej..
Jak bierze, przez pobór mam na myśli spalanie większe niż litr na 10K. Z reguły i tak jest wtedy litr ale na 1000 a nie 10k. To lać najtańszy, lub w okolicach.
Do siebie wlałem olej 100zł za 4L, ale pobór jak był tak był, więc przeszedłem na 65zł za 4L, a teraz przejdę pewnie na 60zł za 5L.
  • Odpowiedz
Jak silnik mocno zuzywa olej to niektorzy stosuja 10w60 zeby ograniczyc takie dzialanie
A jak pobiera tak kolo 1l/10 000 km to zalewac olej zalecany przez producenta i tylko dolewwc kiedy potrzeba
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Vosemite: co to za glupota wiejska zeby po 10 latach lac 10w zamiast 5w xD jesli musisz lac 10w bo 5w cieknie, no to sorry, masz po prostu silnik do ogarnięcia, wycieki zewnętrzne i wewnętrzne, typu olej lecacy do turbo jak masz, czy tam pierścienie do wymiany. A nie zmieniac 5w na 10w...
  • Odpowiedz
@wykopek012 cooo XD FILTR OLEJU MA BYPASS!
Nawet jak filtr się zaklei to olej pójdzie bokiem przez zawór i nie dopuści do utraty ciśnienia w magistrali. Oczywiście znacząco wpływa to na zwiększenie ilości zanieczyszczeń w oleju.
  • Odpowiedz