Wpis z mikrobloga

  • 1
Chciałbym żeby w Polsce była większa świadomość w tym temacie. Niby jest w szkole przedsiębiorczość, ale zbyt dużo się nie w tym programie nie dowiemy. A możnaby przecież np kosztem religii (2h w tygodniu) to rozszerzyć. Zwiększyć świadomość na temat systemu podatkowego, funkcji redystrybucyjnej państwa itp.
  • Odpowiedz
@vetomedia tempe dzidy myślą o bezosach i gejtsach a tym #!$%@? uderzą najwyżej w swoich sponsorów


@vetomedia: Twitterowe julki już pewnie zachwycone pieją jak bardzo popierają pomysł opodatkowania ludzi zarabiających więcej niż 1500 euro


@pp53: @AdamMickiewicz: to może w Polsce, w stanach pomysły podwyższania podatku są dla osób zarabiających powyżej $400k rocznie, czyli jakieś półtorej bani złotych rocznie
  • Odpowiedz
@TomSz: XDXDXDXDX
na pewno nie ktos kto ma wieciej pieniedzy niz 99.99 procent ludzi na swiecie

mysle mediana bedzie ok czyli zero oszczednosci , zero nieruchomości

i jakies 800 dolarow miesiecznie zarobku

a nie miliony dolarow matolku
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie ile z tych osób dobrowolnie dokonało takiego opodatkowania wpłacają większe podatki. Nie słyszałem jeszcze o ani 1 takiej osobie.


@Herubin: Bill Gates, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
trzeba dodać że jak oni mówią o bogatych ludziach mają na myśli bogatszych niż oni ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kamilek98PL: Niczym Sanders zmieniający hasło z opodatkować milionerów na opodatkować miliarderów po tym jak sam stał się milionerem dzięki swojej "walce z bogactwem".
  • Odpowiedz
@Binnion: Tak tak, a później przychodzi co do czego i ci którzy najgłośniej krzyczeli robią największe „optymalizacje podatkowe” u księgowych albo ratują się ucieczkami do rajów podatkowych.

@Ld93: Jeżeli faktycznie uważasz, że dla Ciebie podatki są za niskie to masz multum organizacji, które może wspierać dobrowolnie. Przynajmniej będziesz miał poczucie lepiej ulokowanych pieniędzy, które faktycznie mogą coś zmienić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@vetomedia: Bycie bogatym nie wyklucza popierania opodatkowania bogatych.

@Binnion: dokładnie, ostatnio miałem godzinna klotnie na ten temat z typem i na końcu on mi wyjechał, że jakbym był na działalności i zarabiał chociaz te 100k+ rocznie to bym inaczej śpiewał. Jestem na działalności i okazało się, że zarabiam sporo więcej od niego xD Niektórym nie mieści się to w głowie.

@Ld93: ale 100k rocznie to serio jest to "bogactwo",
  • Odpowiedz