Wpis z mikrobloga

@alahakbar: ogólnie nie pojmuje twojego rozumowania, ale to przez to że bardzo oderwane od rzeczywistości w niezrozumiały dla mnie sposób.

"Bogaty nie powinien mówić że powinno się go opodatkować, tylko biedni powinni mówić że bogatych powinno się opodatkować" :D

Czyli jak zarabiam razem z małżonką rocznie koło 250tys (czyli chyba top 5% w Polsce) to nie powinniśmy mówić żeby nas bardziej opodatkować. A mogę mówić żeby mnie mniej opodatkować ;) ?
@TomSz: > Czyli jak zarabiam razem z małżonką rocznie koło 250tys (czyli chyba top 5% w Polsce) to nie powinniśmy mówić żeby nas bardziej opodatkować

jestes mistrzem człowiek piszacy takie rzeczy zarzuca innym

oderwane od rzeczywistości


chłopie co stoi na przeszkodzie zebys wyslal pozostale 220 tys i dolaczyl do ludzi zarbiajacyh najnizsza krajowa
sa miliony potrzebujacych w polsce

na co czekasz
przestan mowic a zacznij dzialac
@oCzwartejWstajaPtaki: I co zmieni opodatkowanie garstki ludzi? O opodatkowaniu krzyczą jak widać milionerzy, których jest nieporównywalnie więcej, ale nie zaczną przecież krzyczeć żeby siebie opodatkować, dlatego wymyślili sobie populistyczne hasełko o chciwych miliarderach, których opodatkowanie niby cokolwiek zmieni.
@szpongiel: w stanach mają ponad 600tys osób kompletnie bezdomnych, na każdym kroku big business zabija małe przedsiębiorstwa dzięki skali, do tego co się da automatyzują lub outsourcingują, a podatków nie dość że nie płacą to jeszcze dostają kasę od państwa na rozwój.

Kiedyś myślałem że takie coś może być tylko w scifi, ale w stanach to już realia.
@rzep: Skoro jest tylu chętnych na wyższe podatki to nie mowa tutaj o pojedynczej osobie ale o grupie, której samoopodatkowanie z pewnością by miało znaczenie.

@TomSz: Przecież ci bezdomni w USA to jest głównie problem narkomanii jaki mają. Co to ma niby wspólnego z jakimś Big Techem itp? Że niby jak ktoś zapłaci wyższe podatki to ci ludzie przestaną sobie niszczyć życie ćpaniem?
Podatki nie powinny dotyczyć dochodu tylko majątku posiadanego


@kam966: Czyli jak nie #!$%@? całych zarobków tylko je oszczędzam by mieć emeryturę na starość to mam być opodatkowany bardziej od tego który przepieprza całą wypłatę?

Jak w ogóle wyobrażasz sobie podatek majątkowy gdy większość majątku a wręcz prawie cały osób z topki to akcje? Mają sprzedawać na giełdzie ten % akcji co roku by opłacić podatek? A jak w grudniu będzie szczyt
@vetomedia No i co z tego? Styki ci przepala, że ktos bogaty może tez chciec by byl bardziej opodatkowany? Ona akurat widzi najlepiej, że ma za dużo. Najbardziej opodatkowania bogatych bronia konfederaci lat 20 pierwsza praca za 2k netto, to jest dopiero paranoja xD Ale zawsze można żyć marzeniami, że kiedys bedzie sie bogatym.