Wpis z mikrobloga

Kołłątajowskie Centrum #!$%@?

Zapraszam na krótki spacer po północnych rubieżach Krakowa, który odbyłem w kwietniu tego roku. Pogoda była podobna do dzisiejszej, zimno i nieprzyjemnie, pochmurno i depresyjnie.

Jest to chyba najbardziej chaotyczna przestrzeń mieszkalna jaką znam, jeden blok przy drugim oddzielone betafencem, oferująca jedynie metry kwadratowe mieszkań, zerową infrastrukturę, brak zieleni i powstający tramwaj, który umożliwi jedynie szybszy dojazd do centrum, gdyż na chwilę obecną w godzinach szczytu ciężko się tam jeździ nawet na rowerze.

Spacer zaczynamy od strony nowej ulicy Banacha. Jak widać, buduje się dużo bloków, żabki już są (ale po co teraz żabka, skoro w niedzielę nie pracuje?). Lokalizacja wymusza posiadanie Świętego Samochodu Osobowego, bez niego ani rusz.
#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #pradnikbialy #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz
źródło: comment_1632307066FZhNeovGyYT5HhiATNqNGx.jpg
  • 127
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jarzynka: brakuje jakiegokolwiek miejsca, które nie sprawia, że chce się wymiotować.

Jedyne plusy:
-park witkowicki, który niedługo będzie otoczony blokami.
-za blokami (chyba wojskowymi) jest odrobiną zieleni i plac zabaw.
-blok, w którym mieszkałem. Ładna zieleń, miejsce do parkowania.

Teraz nasrali kolejnymi blokami przy kuznicy.

Gorzej mieszkalo mi się na os oficerskim. Chodzi mi o sytuację, gdzie nie chce się wychodzić z domu, bo nie ma dokąd iść.
@running: Wiem i to jest straszne, bo powinniśmy się rozwijać i ulepszać tamte rozwiązania przez dodanie tego, czego osiedlom z PRLu brakowało np. podziemne parkingi czy budowanie wyżej niż 4/10 pięter (zupełnie nie rozumiem tej polskiej niechęci do budowania w górę, bo huuur duuur kłóci się z obecną zabudową (°° . Za to obskurne kurniki stawiane okno w okno są zajebistym
@JudeMason nie, bo nie jestem na poziomie seniorskim. Ale moja pensja na poziomie juniorskim jest w granicy górnych widełek ofert juniorskich/dolnych widełek ofert dla midów. Dodatkowo znam osobiście osoby w wieku około 30 lat że stawkami w okolicy 150/h => 20+k miesięcznie