Wpis z mikrobloga

Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

Dziś otrzymałem w końcu odpowiedź z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, ale od początku....

26 sierpnia zapytałem Was, kto ma pierwszeństwo na sytuacji z obrazka, prawie 70% osób zaznaczyło, że zielony.
27 sierpnia wysłałem zapytanie w tej sprawie do WORDu w Pile, WRD Policji w Pile, WRD Policji w Poznaniu, 11 szkół jazdy w Pile i po kilku dniach BRD Komendy Głównej Policji.

Najszybciej otrzymałem odpowiedzi od 4 szkół jazdy. 2 odpowiedzi z informacją, że pierwszeństwo ma czerwony i dwie, że pierwszeństwo ma zielony ( ͡º ͜ʖ͡º)

6 września otrzymaliśmy odpowiedź od WORDu w Pile, że pierwszeństwo w tej sytuacji ma czerwony
7 września na spidersweb pojawił się artykuł na temat tego ronda. Tego samego dnia dostałem odpowiedź z Komendy Głównej Policji, że sprawę przekazują do wojewódzkiej w Poznaniu i proszą ich o udzielenie mi informacji
29 września, czyli dziś otrzymałem odpowiedź z WRD KWP w Poznaniu zgodną ze stanowiskiem WORDu, czyli wskazującą pierwszeństwo czerwonego.

Gratuluję osobom, które wiedziały i nie miały wątpliwości, gratuluję tym, którzy potrafili przyznać, że w sumie to nie wiedzą, a ci, którzy byli przekonani, że pierwszeństwo ma zielony... no cóż wygraliście 5 pkt i 300 zł ¯\_(ツ)_/¯

Wyjaśnienia WORDu i Policji zamieszczę w komentarzach.

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@LemonBlade @jarqka @Jednorybek @gorzki99 @Kanalarz @elf_pszeniczny @reksiuzgdyni
Pobierz krzeselko - Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

D...
źródło: comment_1632927860TwrcQmdwSgeNP0wDpHQMdf.jpg
  • 66
@krzeselko: ale zgodnie z tymi wyjaśnieniami ten strumień to ci na placu wokół wyspy. Od tego miejsca zielony i czerwony jadą tym samym torem więc są w tym samym strumieniu (pomijam że w żadnych przepisach nie ma mowy o czymś takim jak strumień). Zielony w takim przypadku już jest na tym placu dłużej. Więc trzymając się obu pism skoro kluczowe jest A-7 i to kto był pierwszy, to znaczy że w
@krzeselko: fakt, ale imo mogli z tego pasa zrobic tylko do jady prosto (to jest jedyny kierunek z 4 pasami przed rondem przez co brakuje odpowiedniego pasa na reszcie ronda. Albo chociażby mogli by dać trójkątną linie tuż przed połączeniem tych pasów żeby upewnic kierowcę że nie ma pierwszeństwa
@krzeselko: w tej opinii policji zastanawia mnie stwierdzenie, że czerwony jedzie dalej swoim pasem. To znaczy, że pas wewnętrzny jest kontynuacją wyłącznie pasa wewnętrznego, po którym mogłoby jechać auto jadące wcześniej po lewej stronie czerwonego (nazwijmy je niebieski). Czyli w miejscu gdzie linia się urywa nadal mamy dwa różne pasy (pas czerwonego i pas niebieskiego) chociaż nie są oddzielone linią, jednocześnie czerwony i zielony są na tym samym pasie (skoro czerwony
@krzeselko: O cholera! Jakąś godzinę temu byłem właśnie tym zielonym autem, mimo małego ruchu był też czerwony, oboje się zatrzymaliśmy, bo nie wiedzieliśmy co dalej ;) chłop mi machnął i pojechałem, ale pierwsze co pomyślałem to "ale #!$%@? skrzyżowanie". Przyjeżdżam do domu, wchodzę na mirko a tu wpis dokładnie o tym samym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki, to jest bardzo dobry wpis.
@krzeselko: ja się nie kłócę, jak dla mnie po prostu to organizacjs ruchu jest zła. Tak jak sytuacja w której z 2 stron jest zielone światło albo jeden kierowca ma znak droga z pierwszeństwem a drugi jest z prawej i nie ma ustąp pionowego tylko trójkąty namalowane. Wtedy też się zlatują ludzie którzy po fakcie tłumaczą że skoro sygnalizacja działa błędnie albo oznakowanie jest niepełne to liczy się z prawej. I
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzeselko: imo trochę głupie to tłumaczenie i nie do końca je kupuję. W momencie kiedy oba auta spotykają się w wyznaczonym punkcie, pierwszeństwo powinien mieć ten który nie zmienia pasa ruchu. Włączając się do ruchu oboje mają nakaz ustąpienia pierwszeństwa, a miejsce w którym się spotykają jest już na terenie 'neutralnym'. Bardzo dziwna jest ta interpretacja.