Wpis z mikrobloga

Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

Dziś otrzymałem w końcu odpowiedź z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, ale od początku....

26 sierpnia zapytałem Was, kto ma pierwszeństwo na sytuacji z obrazka, prawie 70% osób zaznaczyło, że zielony.
27 sierpnia wysłałem zapytanie w tej sprawie do WORDu w Pile, WRD Policji w Pile, WRD Policji w Poznaniu, 11 szkół jazdy w Pile i po kilku dniach BRD Komendy Głównej Policji.

Najszybciej otrzymałem odpowiedzi od 4 szkół jazdy. 2 odpowiedzi z informacją, że pierwszeństwo ma czerwony i dwie, że pierwszeństwo ma zielony ( ͡º ͜ʖ͡º)

6 września otrzymaliśmy odpowiedź od WORDu w Pile, że pierwszeństwo w tej sytuacji ma czerwony
7 września na spidersweb pojawił się artykuł na temat tego ronda. Tego samego dnia dostałem odpowiedź z Komendy Głównej Policji, że sprawę przekazują do wojewódzkiej w Poznaniu i proszą ich o udzielenie mi informacji
29 września, czyli dziś otrzymałem odpowiedź z WRD KWP w Poznaniu zgodną ze stanowiskiem WORDu, czyli wskazującą pierwszeństwo czerwonego.

Gratuluję osobom, które wiedziały i nie miały wątpliwości, gratuluję tym, którzy potrafili przyznać, że w sumie to nie wiedzą, a ci, którzy byli przekonani, że pierwszeństwo ma zielony... no cóż wygraliście 5 pkt i 300 zł ¯\_(ツ)_/¯

Wyjaśnienia WORDu i Policji zamieszczę w komentarzach.

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@LemonBlade @jarqka @Jednorybek @gorzki99 @Kanalarz @elf_pszeniczny @reksiuzgdyni
krzeselko - Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

D...

źródło: comment_1632927860TwrcQmdwSgeNP0wDpHQMdf.jpg

Pobierz
  • 66
@krzeselko: a ja sądzę, że jednak trochę źle jest oznaczone rondo. Nie ma dodatkowych znaków ani poziomych ani pionowych, które nakazują ustąpienia pierwszeństwa. Dla zielonego powinno być przynajmniej dodatkowe oznakowanie na jezdni. Wg mnie na wskazanej sytuacji oba pojazdy znajdują się już na rondzie, więc sytuacja jest dyskusyjna, tym bardziej, że następuje zmiana pasa ruchu przez czerwonego