Wpis z mikrobloga

Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

Dziś otrzymałem w końcu odpowiedź z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, ale od początku....

26 sierpnia zapytałem Was, kto ma pierwszeństwo na sytuacji z obrazka, prawie 70% osób zaznaczyło, że zielony.
27 sierpnia wysłałem zapytanie w tej sprawie do WORDu w Pile, WRD Policji w Pile, WRD Policji w Poznaniu, 11 szkół jazdy w Pile i po kilku dniach BRD Komendy Głównej Policji.

Najszybciej otrzymałem odpowiedzi od 4 szkół jazdy. 2 odpowiedzi z informacją, że pierwszeństwo ma czerwony i dwie, że pierwszeństwo ma zielony ( ͡º ͜ʖ͡º)

6 września otrzymaliśmy odpowiedź od WORDu w Pile, że pierwszeństwo w tej sytuacji ma czerwony
7 września na spidersweb pojawił się artykuł na temat tego ronda. Tego samego dnia dostałem odpowiedź z Komendy Głównej Policji, że sprawę przekazują do wojewódzkiej w Poznaniu i proszą ich o udzielenie mi informacji
29 września, czyli dziś otrzymałem odpowiedź z WRD KWP w Poznaniu zgodną ze stanowiskiem WORDu, czyli wskazującą pierwszeństwo czerwonego.

Gratuluję osobom, które wiedziały i nie miały wątpliwości, gratuluję tym, którzy potrafili przyznać, że w sumie to nie wiedzą, a ci, którzy byli przekonani, że pierwszeństwo ma zielony... no cóż wygraliście 5 pkt i 300 zł ¯\_(ツ)_/¯

Wyjaśnienia WORDu i Policji zamieszczę w komentarzach.

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@LemonBlade @jarqka @Jednorybek @gorzki99 @Kanalarz @elf_pszeniczny @reksiuzgdyni
Pobierz krzeselko - Trzeci i ostatni wpis na temat pewnego ronda w Pile.
Wpis 1
Wpis 2

D...
źródło: comment_1632927860TwrcQmdwSgeNP0wDpHQMdf.jpg
  • 66
@krzeselko: zwłaszcza wyjaśnienie WORD-u jest dla mnie pokrętne: "czerwony wjechał wcześniej niż zielony, więc ma pierwszeństwo". Kto kiedy wjechał i jak szybko jechał - nie wiemy. Oba pojazdy minęły znak "ruch okrężny" wjeżdżając na skrzyżowanie, więc oba pojazdy już się na skrzyżowaniu znajdują. A skoro tak, to interpretowałbym, że pierwszeństwo na pasie ma pojazd, który pas zajmuje, a ustąpić powinien pojazd wjeżdżający.
@krzeselko: za ch*a wacława by mi nie przyszło do głowy będąc na miejscu zielonego, że ten czerwony może bezkarnie mi skasować auto i oyebać mnie z ubezpieczenia().


To jest krystalicznie diamentowy przykład miejsca, gdzie wyłudzać OC można nawet częściej niż co godzinę (°°
pewnie inqczej to widać zza kółka jak prowadzisz. Może byś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzeselko: nie wierzę, że ktoś będąc na miejscu zielonego myśli, że ma pierwsznstwo przed czerwonym. Tragedia. Już się nie dziwę, że w Katowicach zrobili rondo turbinowe. Napisz jakie szkoły jazdy podały odwrotną interpretuje.