Wpis z mikrobloga

Jakie macie podejście do płacenia na pierwszej randce/spotkaniu? Z tego co zauważyłem część kobiet z góry zakłada że to koleś stawia, nawet jak to one zaproponowały miejsce spotkania.
Moje podejście jest takie że 50/50 a jak widzę że nie halo to tyle się widzieliśmy. Choć zauważyłem że opory mają często dość dobrze ustawione kobiety z pracą ("bo jak nie chce postawić to mi nie zależy") a jakieś studentki u których krucho z kasą same nalegają żeby rozdzielić albo stawiać na zmianę.
Raz miałem akcję gdzie podczas obiadu w restauracji na pierwszej (i ostatniej) randce przedstawiłem swój punkt widzenia jak powyżej to przy końcu spotkania udała że idzie do łazienki uciekając z restauracji (+ usunięcie z apki) żeby nie płacić xD

#tinder #badoo #rozowepaski
  • 156
@Quimeen: Dokładnie. Ale czytałeś koleżankę, facet to ma być kurła FACET I JUŻ! A to znaczy, że ma płacić i się opiekować kobietą jakby była dzieckiem. Ma być silny, nie jak ta #!$%@? w rurkach i pokazać że umie dbać o rodzinę. Ale to czy będzie miał tę rodzinę też zależy tylko od kobiety, bo to kurła jej ciało i jak będzie mieć kaprys to przestanie stosować antykoncepcję i wpędzi faceta
Każda która ma odrobine kultury i szacunku do czegokolwiek będzie chciała zapłacić za siebie, szczególnie na pierwszym spotkaniu - jeśli chcesz postawić to fajnie, ale jeśli ktoś z góry zakłada, że idzie ze sponsorem nie rokuje najlepiej.

Jakoś szczęśliwie unikałem takich księżniczek które chcą się nażreć na czyjś koszt, mały procent takich się trafił, ale wtedy niechęć do płacenia to był najmniejszy problem i nie było następnego spotkania ¯_(ツ)

Jak trafisz
Facet nawet w matriarchacie powinien być gentelmenem i umieć się zachować - być silny, opiekuńczy czy pokazać, że umie zadbać o rodzinę


@little_muffin A kobieta powinna zajmować się domem i za pomocą ciepła emocjonalnego oraz przyjemności cielesnych umilać mężczyźnie ciężką pracę jaką jest utrzymywanie rodziny, opieka i trzymanie ramy

A no tak, zapomniałem że tylko jedna strona ma obowiązki i "powinna" jakaś być, zaraz usłyszę że popieram gwałty itp itd
@Parmenides69: jeszcze typiara napisze gościowi że jest za cienki na patriarchat, no tak jak twoja rola w patriarchacie sprowadza się do kuszenia cipką żeby ktoś chciał cię utrzymywać to faktycznie ktoś kto ma trochę więcej obowiązków może być za cienki
@little_muffin: Od kiedy dokladnie skoro „zawsze” byly te zasady kulturowe ksiezniczko? Mowisz o postawieniu na stół pieczonej swini w Polsce szlacheckiej? Ale za to przynajmniej się chędożyło w żyć na stogu siana. I to bez dyskusji :D
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Parmenides69: zasada jest taka, że facet powinien zapłacić - czysta kultura. Jeśli kobieta Cię zaprosiła to ona powinna zapłacić - też czysta kultura. Przyzwoitość wymaga, aby zaproponować 50/50 - ale kobieta powinna z tym wyjść, ze strony mężczyzny jest to nietaktowne. Takie mam zdanie.

@little_muffin:

Zasada jest taka, że randka to tylko w kuchni baby, żeby nie odrywała się zanadto od swoich obowiązków. Oczywiście baba gotuje i zmywa – czysta
Zasada ze facet placi wywodzi sie z czasow kiedy kobiety zajmowaly sie domem i niepracowaly. A teraz sie troche zdezaktualizowala. Wyobraz sobie ze faceci dostaja kosza w 95% przypadkow i na takie randki musza chodzic wieksza liczbe razy. A wtedy z 20zl robi sie 500zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Quimeen: dlatego przeczytaj jeszcze 15 razy co napisałam. Bzdurą jest, że funkcjonowało to tylko w czasach jak mężczyźni
Tak, świadczy że dla ciebie klasa = kasa, po prostu. Dzięki za wytłumaczenie.


Nie, nie wiem skąd takie dopisywanie historyjek do tego co piszę.

@little_muffin: Patriarchat to sprawy zawodowe, ale randka na której dochodzi do zimnej kallkulacji czy ktoś ma klase(czyli kasę, jak już ustaliliśmy) to już czysty romantyzm i to co innego. No tak.


Jak faceta nie stać na kawę za 20 zeta, to nie stać go też na założenie
Zasada jest taka, że randka to tylko w kuchni baby, żeby nie odrywała się zanadto od swoich obowiązków. Oczywiście baba gotuje i zmywa – czysta kultura. Tak było zawsze i tego wymaga przyzwoitość. Po kolacji mężczyzna powinien naprawić kran, jak cieknie. A na targowanie się o morgi ziemi z jej rodzicami oraz zakładanie babie chomąta przyjdzie czas później.


@kindu: ja się nie dziwię, że tu tylu facetów z tagu przegryw jak
Ludzie na poziomie, dojrzali i z klasą nie wyliczają nikomu pieniędzy, nie myślą w ogóle w kategoriach takich jak ty tutaj prezentujesz


@little_muffin no to nie wyliczaj, jeśli masz klasę

Rozumiesz problem czy nie? Zawsze to kobieta ma korzyść no to ja się nie dziwię że "nie wyliczacie" też bym nie wyliczal jakbym dostawał hajs. I nie mówię tylko o kawie za 20zl
Od kiedy dokladnie skoro „zawsze” byly te zasady kulturowe ksiezniczko? Mowisz o postawieniu na stół pieczonej swini w Polsce szlacheckiej? Ale za to przynajmniej się chędożyło w żyć na stogu siana. I to bez dyskusji :D


@sznaap: zawsze odkąd panuje savoire vivre księciuniu. Uwielbiam jak słodko wycinacie kawałek wypowiedzi i plujecie się o to co uderza w wasze ego - czyli jesteście dokadnie typami o których pisze. Nikt normalny nie będzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@little_muffin: tu nie chodzi o to, że komuś szkoda wydać 5 złotych na ciastko dla lachona. Tu chodzi o to, że księżniczce nie idzie wytłumaczyć idei równości płci i że to, czy urodziłeś się z psiochą w kroczu nie powinno definiować tego, jak powinieneś się zachowywać w towarzystwie. Nie ma większego prymitywizmu od notorycznego powtarzania jakichś zachowań, bo "tak się przyjęło". Nie wiem czy trollujesz, bo jeśli tak, to nawet zręcznie.
@Parmenides69: śmieszy mnie jak różowe gimnastykują się aby to facet zapłacił zawsze, ale nie chcą tego przyznać XD "Płaci ten kto zaprasza" -- no fajnie tylko w 99% to facet zawsze zaprasza pierwszy no bo jak to kobieta ma zapraszać panicza XD? I wychodzi znowu na to że i tak facet zaprasza więc płaci.

jakby mi facet na randce nie zaproponował zapłacenia za mnie to też bym podziękowała. Zawsze place za