Wpis z mikrobloga

@Janusz_z_Rivii: w USA to w ogóle masz odwrotnie. Wpierw powstaje infrastruktura, drogi, szkoła i dopiero wtedy decyzja hrabstwa na wolne parcele do mieszkania, na sprzedaż. Coś jak w Simsach. Tam centrum miasta potrafią zburzyć i zabudować od nowa cały kwartał. Istnieją też osiedla ludzi mieszkających w kontenerach i murzyńskie getta przypominające strefy no go xD poza tym to państwo nastawione na transport personalny czy międzymiastowo preferowany sposób przemieszczania się to samolot-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
gdzie jest szkoła? Gdzie przychodnia? Gdzie parki? Bary? Sklepy? Boiska? Stawy? Basen?

Aha. Nie ma nic? Nie no. Fajnie.

+: PakujWalizki, dlolb


@efek: w piździe. Dla kogo ta przychodnia miała istnieć jak osiedle sie dopiero buduje?

@augusto-mises: to wskaż mi ograniczony ignorancie gdzie jest wyznaczone miejsce pod te wszystkie rzeczy? Myślisz, że jak budowali osiedla w PRL to też #!$%@? same bloki a później ogarniali gdzie mają być szkoły czy
lepsze to niz mieszkanie w bloku


@specjalista_gamoniu: zależy jakie kto ma priorytety. Ja bym się lepiej czuł pewnie właśnie tam, mniejsze zagęszczenie, na pewno nie jest to trasa przelotowa spitych sebastianów, lepszy punkt startowy na rower, ale brakowałoby mi np. szerszego wyboru na pyszne.pl, bliskości sklepów i innych dobrodziejstw miasta
@efek: nie ma bo to sypialnia, ludzie wychodzą o 7 i wracają o 19 przespać się i z powrotem do miasta do pracy... Weekend też spędzają z dala od osiedla, bo na blokach mieli darcie dzieciaków i tutaj to samo...
@PakujWalizki: dla mnie osobiście tragedia, gdybym miał w tym żyć 1+1 mając te 30 lat, pracując zdalnie albo na kontraktach za granicą to bym to pewnie zniósł bez większego uszczerbku ale planując jakieś dziecko, pracując 8-16 czy mając trochę bujniejsze życie towarzyskie to byłby dramat, chyba że bym w weekendy nocował w hotelu w mieście.
No i obowiązkowo trzeba trzymać 3 samochody żeby w razie awarii tam nie utknąć, co w