Wpis z mikrobloga

w USA to w ogóle masz odwrotnie. Wpierw powstaje infrastruktura, drogi, szkoła i dopiero wtedy decyzja hrabstwa na wolne parcele do mieszkania, na sprzedaż


@PakujWalizki: no nad takim stylem to bym sie nie brandzlowal bo to dziala jak najzwyklejsza piuramida finansowa, jak sie miasto rozwija to sa $ ale jak przestanie to nara i upadek w syfie.
@Positano1: do tego linia autobusowa, dwa przedszkola, podstawowka. Jak niedaleko byl wiekszy zaklad pracy to i jakis basen sie trafil i dom kultury. Teraz do sklepu, szkoly, kina musisz #!$%@? kilka/kilkanascie kilometrow do miasta jednopasmowa droga.
@hu-nows "miasto stołeczne to jeszcze nie cały świat ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro wolisz walkę o miejsce do parkowania i wdychać spaliny w korkach to sobie w nich stój ¯_(ツ)_/¯"

W każdym większym mieście jest podobnie.
Ty za to wolisz walkę o miejsce do siedzenia ze starymi babami w komunikacji. Pozatym jeżdząc zbiorkom też wdychasz spaliny w autobusie czy tramwaju jesteś również uczestnikiem ruchu drogowego a do tego
@wrocilem_bo: ja mieszkam na nowym osiedlu i sąsiedzi ze starego też na nas mówią z przekąsem - getto. Tylko że to ich domy mają kolory z dupy, jakieś przybudówki z blachy i wyjeżdżone trawniki, bo od dwudziestu lat nie potrafią plastra kostki położyć.
@PakujWalizki: Parę miesięcy temu znajomy poprosił mnie o dostarczenie mu części zamiennyh na budowę S7 obok tego osiedla, bo działa tam jako podykonawca. Jak wjechałem na wiadukt i zobaczyłem to osiedle, to specjalnie pojechałem tam zobaczyć co to jest. Byłem w szoku, że na środku pola zbudowano tak duże osiedle. Jak potem sprawdzałem ceny działek budowlanych w tej okolicy, to byłem w jeszcze większym szoku, bo to totalne zadupie...
a nadal ludzie się śmieją z bloków budowanych na wsiach w środku pola w prlu a tutaj mamy dokładnie to samo tylko ze za prlu budowano jeszcze jakaś infrastrukturę boisko sklep czy cokolwiek


@Positano1: ale tutaj nie mamy bloków, tylko osiedle bliźniaków. W moim mieście w PRL-u też takie wybudowano. Z infrastruktury był sklep.
@fiman Masz rację, nie ma nic zlego ze ktos sobie kupil tam dom. To jest kwestia indywidualna, czy komus sie podoba taki styl budownictwa.
Na wsi tez nie ma czesto basenu, policji itp ale za to są kolorowe domki, mimo tego bym nie chciał tam mieszkac xD

Ich wypowiedzi się sprowadzają do głupich argumentów. Co najwyżej im to sie moze nie podobać, a nie innym. Oni nie mogą określać rzeczywistości za innych