Wpis z mikrobloga

Ratownikom już chyba do reszty odbiło.Tak pazernej i roszczeniowej grupy zawodowej do tej pory nie widziałem.To już górnicy mają mniejsze żądania.
Sejm przegłosował ustawową stawkę minimalną na kontrakcie w wysokości 40 zł.Zatem już niedługo każdy,ale to absolutnie każdy ratownik na kontrakcie dostanie minimum 40 Zeta brutto/h oraz....
Każdy,ale to absolutnie każdy jeżdżący w karetce dostanie dodatek wyjazdowy 30% czyli 12 Zeta ekstra.Obowiązkowo.
To już mamy 52 zł.
Oraz..
Jakieś 99% procent dostanie dodatek 6 zł ekstra za pracę w 2 osobowym zespole ratownictwa.Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem 3 ratowników w karetce.
Czyli-żeby nie manipulować i nie okłamywać wykopków lada moment KAŻDY ratownik na kontrakcie będzie miał 58 zł brutto/h.
Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.I nie tylko ratowników-piekarzy czy kierowców też,więc skończcie to #!$%@?,że 200 to strasznie dużo.

Wyszło mi po podatkach,zusach i innych opłatach ok 7300 netto za 200 godzin.Jak to jest mało to kompletnie wam odbiło.Za to można żyć na godnym poziomie w Warszawie.Na Podkarpaciu jak ratownik zarobi 7300 to będzie chyba najbogatszym człowiekiem w powiecie.
Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.
Biedni ludzie nie mają takich rzeczy.A ratownicy twierdzą,że są biedni.
#ratownikmedyczny
  • 94
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: z tego 7300 trzeba jeszcze odjąć 600zł bo na B2B nie ma urlopów, plus nie wiem czemu założyłeś "skromne" 200 godzin, może chcieliby pracować jak każdy 168h? wtedy trzeba odjąć jeszcze 1000zł i robi się z tego taka sobie wypłata jak za pracę kogoś kto ratuje ludzkie życie.
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Przypomnij sobie lekarza ze szpitala narodowego, który opisywał, że dostaje 250zł/h 24h dyżuru, bo dodatek covidowy. Przecież ci ratownicy patrzą na nich codziennie, widzą jak wygląda 24h dyżur lekarza i kto pracuje. Lekarze zostali włączeni do narodowego rabowania finansów publicznych w imię walki z covid, ci ratownicy na pierwszej linii - nie. I stąd afera, oni są pierwszymi, którzy mogą opisać, na czym polega walka z covid w październiku 2021.
  • Odpowiedz
@bruuh: ale co ty chcesz odejmować? Ja już wszystko uwzględniłem.Ba! Powinieniem dodać im jeszcze że 300 zł,bo wrzucasz sobie wiele rzeczy w koszty:
-jadę z rodzinką do Chorwacji? Wrzucam w koszty Paliwo i już mam mniejszy podatek.
-internet i telefon? Jen w koszty
-raty za samochód którym jeżdżę na urlopy a nie do pracy? Idzie w koszty.

7300 to nie jest "taka sobie pensja" to jest pensja właściwą dla klasy średniej-inżynierów
  • Odpowiedz
@fiman: widzę jesteś kolejnym debilem,który w TVN usłyszał jak ratownik specjalnie kłamał że ma 24 zł brutto (a miał #!$%@? jak to mówił 40 brutto) i mu uwierzył.
Ludzie jak można być tak głupim i dać sobie wmówić że 7-9 tys na rękę to mała pensja? Kto wam tak powiedział?
  • Odpowiedz
7300 to nie jest "taka sobie pensja" to jest pensja właściwą dla klasy średniej-inżynierów czy programistów którzy biedni nie są.

dobry programista zarabia ~40k to też za dużo czy jest ok? A nauczyciel? A strażak? A sędzia? Wogóle jaka jest właściwa pensja dla polaka? Ile każdy powienen zarabiać?
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: w końcu sa na działaności, nie mają tych przywilejów którzy mają ludzie na UOP, poza tym ratownicy medyczni nie sa vatowcami więc wrzucanie w koszty im się nie opłaca jak programistom i inzynierom
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: Jestem tym zniesmaczony.Ratownicy zachowują się jakby zwęszyli krew."Zaraz będzie IV fala,więc to ostatni i najlepszy moment,żeby #!$%@?ć Niedzielskiemu i zażądać absurdalnych podwyżek z dupy,jak teraz ich zaszantażujemy to im rura zmięknie i dadzą nam 100 zł/h)
  • Odpowiedz
@bruuh: nie kumasz.Tu nie chodzi o VAT.Rata 1000 Zeta za samochód to twój koszt osiągnięcia przychodu i wrzucasz go sobie w całości.Gdyby byli vatowcami to by musieli jeszcze zapłacić VAT od wystawionej faktury,który mogliby zmniejszyć odliczając VAT za ratę leasingu.
Vatowcy płacą 2 podatki-dochodowy i VAT.
Ratownicy tylko dochodowy.
  • Odpowiedz
-jadę z rodzinką do Chorwacji? Wrzucam w koszty Paliwo i już mam mniejszy podatek.

@pracze-odrzenskie: to jest nielegalne. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

-internet i telefon? Jen w koszty

telefon tylko i wyłącznie do użytku firmowego, żeby rozmawiać z przyjaciółmi musisz mieć drugi prywatny nie uwzgledniony w rozliczeniach, internet jeżeli masz działalność w domu w którym mieszkasz możesz 50/50 czyli z 50 złotych miesiecznie możesz obniżyć podstawę opodatkowania o 25pln miesięcznie
  • Odpowiedz