Wpis z mikrobloga

Ratownikom już chyba do reszty odbiło.Tak pazernej i roszczeniowej grupy zawodowej do tej pory nie widziałem.To już górnicy mają mniejsze żądania.
Sejm przegłosował ustawową stawkę minimalną na kontrakcie w wysokości 40 zł.Zatem już niedługo każdy,ale to absolutnie każdy ratownik na kontrakcie dostanie minimum 40 Zeta brutto/h oraz....
Każdy,ale to absolutnie każdy jeżdżący w karetce dostanie dodatek wyjazdowy 30% czyli 12 Zeta ekstra.Obowiązkowo.
To już mamy 52 zł.
Oraz..
Jakieś 99% procent dostanie dodatek 6 zł ekstra za pracę w 2 osobowym zespole ratownictwa.Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem 3 ratowników w karetce.
Czyli-żeby nie manipulować i nie okłamywać wykopków lada moment KAŻDY ratownik na kontrakcie będzie miał 58 zł brutto/h.
Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.I nie tylko ratowników-piekarzy czy kierowców też,więc skończcie to #!$%@?,że 200 to strasznie dużo.

Wyszło mi po podatkach,zusach i innych opłatach ok 7300 netto za 200 godzin.Jak to jest mało to kompletnie wam odbiło.Za to można żyć na godnym poziomie w Warszawie.Na Podkarpaciu jak ratownik zarobi 7300 to będzie chyba najbogatszym człowiekiem w powiecie.
Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.
Biedni ludzie nie mają takich rzeczy.A ratownicy twierdzą,że są biedni.
#ratownikmedyczny
  • 94
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: to ty nie kumasz gościu, przy stawce 58zł/h wychodzisz GORZEJ na B2B niż na UOP i to sporo gorzej, nie masz urlopu, nie masz emerytury, nie masz chorobowego. Opłacaj te wszystkie rzeczy to jesteś w plecy ponad 1500zł względem UOP. Koszty to nie jest magiczny sposób na niepłacenie podatków, jeśli chcesz mieć gdzie mieszkać, za co jeść, za co ubrać rodzinę to nie możesz mieć kosztów. Dodatkowo nie będąc VATowcem
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Ty nie rozumiesz, że tu nie chodzi o żadną IV falę. Ratownicy są najbliższymi świadkami upadku systemu, grabieży państwowej kasy. Ja się dziwię, że oni to zauważyli tak późno, bo bez nich nie ma tego cyrku. To woły od czarnej roboty, a kasę zgarniają goście, którzy 8 godzin swojego dyżuru przesypiają.
  • Odpowiedz
@fiman: Programista zarabia godnie.Ratownicy powinni po prostu przestać kłamać i powiedzieć wprost."Zarabiamy dobrze,ale chcemy zarabiać jeszcze lepiej.Żyje nam się godnie ale uważamy,że powinniśmy zarabiać jeszcze więcej."
Czy to naprawdę takie trudne powiedzieć prawdę?
  • Odpowiedz
Owszem nielegalne a i tak każdy tak robi naiwniaku.

Nikogo takiego nie zanam, jeżeli masz informacje i dowody na łamanie prawa, tym bardziej na szeroką skale powinneneś złożyć informację do skarbówki - to twój obywatelski obowiązek.

Myślisz,że programista nie wrzuca w koszty 2 laptopa,na którym gra sobie tylko w gry?

Jak powyżej.

Myślisz,że nie wrzuca w koszty raty za furę którą wozi dupę na wakacje?

Napisałem ci jakie są zasady rozliczania auta,
  • Odpowiedz
@bruuh: zrozum gościu,że nikt nie da 58 brutto/h na UOP.Ratownicy nawet tego się nie domagają.Na UOP oni by chcieli tylko 36 zł/h i by siedzieli cicho
Stawka 58 na działalności jest BARDZO GODNĄ stawką,która w pełni wynagradza wszystkie wady pracy na działalności.
Przecież ratownik ma opcję pójścia na etat.4000 zł netto,zapraszam.Tylko jakoś większość woli za tyle samo godzin robić na kontrakcie i zarabiać 6-6500 zł netto.
2000 zł więcej w zupełności
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: ale pieprzysz, porównaj sobie obecne stawki ratowników, tez im się tak bardzo opłaca B2B? gdyby nie to że pracują po 400h na miesiąc to po opłaceniu zusu i nfz by byli na minusie
  • Odpowiedz
@fiman: o 237,5 zł za dużo zważając,że tą furą dojeżdża do pracy 5 km 15 dni w miesiącu(12 godzinne dyżury) a pozostałe 1000 km jeździ na zakupy,do kina,do kochanki...
Ale to jak? Mam na własnego ojca donieść,że tankował prywatną osobówkę i wrzucał to w koszty firmowe i nikt się przez 20 lat o to że skarbówki nie dopieprzył?
  • Odpowiedz
@bruuh: Ty jesteś głupi czy udajesz? Praca po 400 godzin to kolejne kłamstwo-on tyle pracują,żeby szybciej spłacić sobie np.Kredyt mieszkaniowy.Już tu był jeden ratownik co walił po 300 godzin po to by spłacić 30 letni kredyt w kilka lat.
Ty jesteś aż tak naiwny?
Tak opłaca się.40 Zeta na kontrakcie vs 30 na etacie.Na etacie nie pozwalają im robić wielu nadgodzin.Ba w wielu miejscach nadgodziny na etacie są zakazane.A na kontrakcie
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: oni nie pracują po 400h żeby spłacić kredyt tylko żeby miał kto jeździć w karetkach bo nie ma tylu ludzi żeby je obsadzić, tak wiem dla ciebie to zupełnie nierealne ale wyobraź sobie że oni to robią dlatego że im zależy na ratowaniu ludzkiego życia, też bym wolał żeby robactwo w tym kraju po prostu zdychało na ulicach, a oni po prostu idą do pracy, to jest w tym wszystkim
  • Odpowiedz
@bruuh: niezupełnie.Oni jak każdy z nas chcą więcej zarobić a żeby to zrobić trzeba więcej pracować.
Jak myślisz-jak będą mieli 100 zł/h to nie będą już robić żadnych nadgodzin?
Powiedz mi- jak lekarz będzie miał 300 zł/h to nie będzie już brał nadgodzin? A łapówek też nie będzie brał?
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: masz jakieś dowody na te łapówki czy powtarzasz wiejskie mity? To nie polska lata 80te żeby ktoś brał koperty :) Pytasz się czy lekarz będzie mniej pracował - mogę cię zapewnić że tak, problem jest tylko taki czy znajdzie się ktoś kto weźmie jego godziny, bo nie sądzę :)
  • Odpowiedz
@czarny_i_zly: wiesz,ale też nie możemy mówić,że ratownik pracuje non-stop 24 h.Jadą do zwykłego złamania albo zasłabnięcia to pakują gościa na pakę i jadą bez sygnałów,jeden kieruje,drugi przegląda fejsa...
Czekają z zarażonym covidem 5 godzin pod szpitalem,to już oboje siedzą i gapią się z nudów w telefon.Albo jeden idzie w kimę.
Ostatnio przywieźli połamaną babcię do szpitala.Nie wiedzieć czemu przywieźli ją do poradni ortopedycznej,wciskając się w kolejkę innych pacjentów-Czekają 10 minut,wjeżdżają do
  • Odpowiedz
@bruuh: Ale ty nie rozumiesz,przecież programiście też nikt nie da do wyboru albo UOP za 20 tys albo kontrakt za 20 tys.Zaproponują UOP za 13 tys.albo kontrakt za 20 tys .I jakoś prawie każdy programista bierze kontrakt.
Zupełnie jak ratownicy...
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: ratownikowi nikt nie proponuje UOP bo oni szukają ludzi którzy mogą brać nadgodziny, jak szpital może zatrudnić 6 ratowników po 400h na b2b albo 16 ratowników na uop to co wybierze? Dla pracodawcy b2b jest po prostu bezpieczniejsze i tańsze
  • Odpowiedz
@bruuh: proponują,U mnie We Wrocławiu można sobie wybrać UOP za jakieś 5500 brutto albo kontrakt za 7 tys wzwyż.
Kto ci takich bzdur naopowiadał? To samo pielęgniarki-do wyboru UOP i zakaz jakichkolwiek nadgodzin albo kontrakt i minimum 180/200.
Koleżanka wzięła UOP za mniejszy hajs bo chciała na macierzyński iść-bład.Wystarczyło wziąć kontrakt za 60 zł/h (jest instrumentariuszką,trudna specjalizacja i dobry hajs) i płacić sobie na działalności większy ZUS zamiast gównianych 1075 zł
  • Odpowiedz
@peszmerd: chciałbym zarabiać te w sumie 7300 za 200 godzin.Miałbym:
-2 pokojowe mieszkanie w nowym budownictwie na starym mieście we Wrocławiu(rata 1800 zł)
-miałbym nową toyotę corollę z salonu( rata 1000zł)
-jadłbym dobre jakościowo jedzenie,codziennie wołowinę -1500 zł
-jeżdziłbym co roku na drogie wycieczki-Japonia,Brazylia USA a nie gówniany Egipt i Grecja.
Średnia klasa pełną gębą.A gdybym mieszkał gdzieś na Podlasiu to za to miałbym 4 pokojowe mieszkanie.W jednym pokoju bym spał,w
  • Odpowiedz