Wpis z mikrobloga

Ratownikom już chyba do reszty odbiło.Tak pazernej i roszczeniowej grupy zawodowej do tej pory nie widziałem.To już górnicy mają mniejsze żądania.
Sejm przegłosował ustawową stawkę minimalną na kontrakcie w wysokości 40 zł.Zatem już niedługo każdy,ale to absolutnie każdy ratownik na kontrakcie dostanie minimum 40 Zeta brutto/h oraz....
Każdy,ale to absolutnie każdy jeżdżący w karetce dostanie dodatek wyjazdowy 30% czyli 12 Zeta ekstra.Obowiązkowo.
To już mamy 52 zł.
Oraz..
Jakieś 99% procent dostanie dodatek 6 zł ekstra za pracę w 2 osobowym zespole ratownictwa.Jeszcze nigdy w życiu nie widziałem 3 ratowników w karetce.
Czyli-żeby nie manipulować i nie okłamywać wykopków lada moment KAŻDY ratownik na kontrakcie będzie miał 58 zł brutto/h.
Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.I nie tylko ratowników-piekarzy czy kierowców też,więc skończcie to #!$%@?,że 200 to strasznie dużo.

Wyszło mi po podatkach,zusach i innych opłatach ok 7300 netto za 200 godzin.Jak to jest mało to kompletnie wam odbiło.Za to można żyć na godnym poziomie w Warszawie.Na Podkarpaciu jak ratownik zarobi 7300 to będzie chyba najbogatszym człowiekiem w powiecie.
Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.
Biedni ludzie nie mają takich rzeczy.A ratownicy twierdzą,że są biedni.
#ratownikmedyczny
  • 94
  • Odpowiedz
Jprd mieszkam w Wawie, z moich znajomych w moim wieku (koło 30) to ze dwie osoby zarabiają więcej, z tego jedna pracuje w Niemczech xD

Ale tak, to jest mało pieniędzy i są niegodne xD


@portugalka: Kolejna.

"Godna" płaca to taka, za jaką znajdziesz pracownika. Znajdziesz jakichś za minimalną to godna płaca za daną pracę jest stawka minimalna, znajdziesz dopiero jak zaoferujesz milion złotych to godną płacą za daną pracę jest
  • Odpowiedz
płacić sobie na działalności większy ZUS zamiast gównianych 1075 zł miesięcznie.Mozesz sobie płacić 2000 zł na składki i będziesz na macierzyńskim z Zusu dostawał ponad 4 koła na konto

Da się?


@pracze-odrzenskie: już nie ma tak łatwo. Kiedyś liczyli składki/podstawę do wypłaty z ostatni 3 miesięcy, teraz liczą ostatnie pełne 12 miesięcy. Więc już nie tak do końca opłaca się kombinować, jeśli chodzi o małe kwoty.
  • Odpowiedz
Za te pieniądze,można mieć 2 pokojowe mieszkanie na kredyt w centrum Krakowa i nowe auto z salonu w lesingu.I jeszcze zostanie 1500 Zeta które można odłożyć.


@pracze-odrzenskie: no #!$%@?, burżuazja. Weź się #!$%@? w łeb. To, o czym piszesz to podstawowe potrzeby przedstawiciela klasy średniej. Ile ratownik ma zarabiać? Tyle co kasjerka w Lidlu? Trochę nie taka sama odpowiedzialność. Kasjerka najstraszniejsze, co widzi w pracy to menela kupującego wódę. Ratownik codziennie
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Jak dla mnie to mogą i 27k zarabiać, sam dobrze zarabiam i nie mam problemy gdy komuś tez się dobrze wiedzie. Ty za to masz straszny ból dupy, widać ze w życiu ci nie wyszło, zapewne z własnej winy.
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: W tym wątku: Wykopki twierdzące, że za 7000 złotych wypłaty nie da się godnie żyć i to ledwie klasa średnia, bo w końcu oni zarabiają trzy razy tyle. To znaczy będą, jak już skończą technikum informatyczne, xDDD
Piękne odklejenie.
  • Odpowiedz
Załóżmy,że pracuje skromne 200 godzin/miesiąc."Ale hurr,durr to są nadgodziny,Matko boska praca dzień i noc!" Tak,są.Ale niewielkie,i tak większość ratowników pracuje więcej.


@pracze-odrzenskie: Pracują więcej niż typowy etat głównie dlatego, że zarabiają za mało, by utrzymać rodzinę + dlatego, że jest ich ogólnie bardzo mało, bo na tak gównianą robotę za takie pieniądze nie ma chętnych...

Nic mi nie wiadomo, by piekarze pracowali więcej niż etat... Tak, zaczynają pracę wcześniej niż inni
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie:

chciałbym zarabiać te w sumie 7300 za 200 godzin.Miałbym:

-2 pokojowe mieszkanie w nowym budownictwie na starym mieście we Wrocławiu(rata 1800 zł)

-miałbym nową toyotę corollę z salonu( rata 1000zł)

-jadłbym dobre jakościowo jedzenie,codziennie wołowinę -1500 zł

-jeżdziłbym co roku na drogie wycieczki-Japonia,Brazylia USA a nie gówniany Egipt i Grecja.

XDDD Ty chyba sobie nie zdajesz sprawy z realiów. Za 7300 nie byłoby Cię na to stać, ot, chociażby moja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pracze-odrzenskie: takie wyliczenia zrobiłeś że myślałem że Ci wyjdzie 20 tysiecy miesięcznie i im żałujesz, a Ty się zesrales o 7 tysiakow w zawodzie gdzie ratuje się życie ludzkie codziennie. Typowy polak, który życie człowieka wycenia na minimum (no chyba że trzeba będzie ratować Twoja rodzinę to wtedy już im się będzie należeć nie?).
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Proszę bardzo, dokładna kalkulacja:

58zł/h brutto na kontrakcie, to approx 47,15zł netto.

47,15zł * 160h = 7544zł netto na fakturze B2B

Odliczmy od tego pełny ZUS, bez chorobowego:

7544zł - 1380zł = 6164zł

Odliczmy podatek dochodowy liczony na podstawie skali podatkowej:

6164zł - (6164zł*18%) = 5054zł

No ale pamiętajmy też, że w tym zawodzie nie ma urlopów, a standardowo człowiek ma 20-26 dni płatnego urlopu na UoP. Tylko szpitale nie
  • Odpowiedz
@Shamandalie: Widzisz,dziewczynko,nie wiesz o czym mówisz.Ratownicy NIE SĄ PŁATNIKAMI VATU.Za chwilę będą zarabiać 58 zł brutto/h czyli wystawiają fakturę VAT 0 % .czyli 11600 brutto na fakturze.
I teraz liczymy.Składki na ubez.społeczne-weźmy większe 1500 zł. 11600 -1500=10100 zł - podstawa opodatkowania,Weźmy liniowy 19%.czyli 1919 zł podatku.Od tego podatku odliczamy składkę zdrowotną jakieś 330 zł.Czyli podatek do zapłacenia 1919-330=1589 zł.
I teraz 11600 na fakturze-1500 Zus-1589 podatek -390 składka zdrowotna =8121 Na
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: Mordo, spuść z tonu, bo zdecydowanie nie jestem żadną dziewczynką ;)

Nawet jeśli rozliczają się na VAT 0%, to jest to wcale nie tak dużo, przy założeniu takich kosztów życia, jakie tu wymieniłeś.

Pełen etat to 160-168h, a nie 200, także zarabia 9744zł miesięcznie, odjąć 19% podatku dochodowego, odjąć pełną składkę ZUS, odjąć approx 1000zł zdrowotnej na ryczałcie od nowego roku (której nie odliczysz od podatku), zostaje jakieś 5677zł.

No
  • Odpowiedz
@Shamandalie: Ależ ja nie mówię,że to jest dużo,że to jest burżyjstwo i że za to można kupić pałac na saskiej kępie.Ja zaledwie OBIEKTYWNIE stwierdzam następujące fakty:
-ratownicy zarabiają godne pieniądze
-ratownicy są w stanie z ŁATWOŚCIĄ utrzymać się na zadowalającym poziomie w najdroższych miastach wojewódzkich ze Stolicą włącznie
-ratowników stać-jako jedną z nielicznych grup zawodowych-na nowe auto z salonu
-Małżeństwo ratowników jest w stanie utrzymać się w Warszawie, kupić ładne 3-pokojowe
  • Odpowiedz
@Shamandalie: dziewczynko,ponownie wszystko źle policzyłaś.Twoja niewiedza jest porażająca.
-W nowym ładzie składka zdrowotna na liniówce to 4,9 % a nie 9%.Więc od dochodu pomniejszonego o składki zus będzie to ok 500 zł
-W nowym ładzie 9 % składki zdrowotnej od dochodu będzie przy skali podatkowej jednak nie szkodzi-będzie aż 30 tys kwoty wolnej od podatku przez co mimo iż składka zdrowotna będzie wyższa-to zniweluje ją znacząco niższy podatek dochodowy.
-Po trzecie
  • Odpowiedz
@pracze-odrzenskie: dobra tam, nie sraj już o tych wykopkach pelikanach, bo akurat do mnie się to nie odnosi - ja bronię tej grupy zawodowej ze względu na to, że to są moi koledzy, ja sama jestem położną i wiem, jak wygląda ich perspektywa.

Potwierdzam - według moich obliczeń, uaktualnionych o Twoje słuszne uwagi, po odliczeniu podatków i składek, wynagrodzenie ratownika po nowym roku wynosić będzie 6593zł miesięcznie, co nie jest małą
  • Odpowiedz