Wpis z mikrobloga

Mirki, przejeb...łem zdrowie. Lata picia coli i energetyków odbiły się. Byłem dzisiaj na krzywej cukrowej: pomiar na czczo 240, pomiar po dwóch godzinach 330. Do tego oczywiście kałdun taktyczny i na wadze ponad 120 kilo. W listopadzie mam diabetologa. Kazano mi przed wizytą zrobić ASPAT, ALAT, kreatyninę i pełną morfologię. Dodatkowo pomiar stężenia cukru 3x dobę. Od paru dni odrzuciłem fastfoody, słodkie napoje i słodycze. Jak kawa to bez mleka i cukru. Jak pić to niegazowana woda. Jej mniej ale częściej (rozłożyłem sobie na 5 posiłków/dzień). Co mogę jeszcze zrobić aby jakoś ustabilizować hiperglikemię?

PS. W zeszłym roku na jesień robiłem komplet badań wraz z cukrem - wszystko ok. W grudniu dostałem koronki i wydaje mi się, że to się też przyczyniło do stanu jaki jest obecnie.

#cukrzyca
  • 43
@maciejka64:
podstawa to jedzenie niskiego ig, ale to chyba jasne. Na pewno bardzo pomagają codzienne ćwiczenia po minimum 30 min Przy nadwadze czy otyłości najlepszy chyba rower (u mnie zdał egzamin, bieganie za bardzo po stawach na początku daje). No i na dłuższą metę najlepiej zrzucić do prawidłowego bmi. Mi to b pomogło.
@kenshin985: jak na razie nie - diabetologa mam dopiero w połowie listopada. I pewnie dostanę na początek dietę i jakąś farmakoterapię. Co do chodzenia z takim wysokim cukrem to wiem, że nie jest to dobry pomysł ale jak na razie czuje się ok. Czasami się zdarzy tylko, że z chęcią bym sobie uciął poobiednią drzemkę. Ale niz poza tym.
@kenshin985: imo jak chcesz ogarnąć w miarę cukier do czasu wizyty u diabetologa, to polecałbym ograniczyć trochę węglowodany.
Odpuściłbym całkowicie owoce, większość warzyw jest okej - ale na pewno nie ziemniaki. Ogranicz trochę pieczywo - ja np. biorę małe dwie kromki chleba, ale nawrzucam na talerz tyle dodatków, że ledwo to przejem.
Na cukier też wpływ ma odpowiednie nawodnienie organizmu i wypoczynek - wysypiaj się.
Jak będzie Ci brakować słodkiego smaku
zawsze i wszędzie polecam keto. Matka miała początki cukrzycy, wystraszyła się i tez wskoczyła na keto. Poza kilogramami w dół cukier w normie. Zaszkodzić nie zaszkodzi, a może akurat Ci coś da. Tylko musisz ciągnąć conajmniej 3 miesiące
@maciejka64: uwazaj na opinie w necie. Uwazaj na keto, uwazaj na leki, jak masz stan przedcukrsycowy to mozesz dieta wrocic do normy.
Zacznij od lektury ksiazki o cukrzycy, wydrukowania tabel z ig produktow, dziennila podazy kcali i wartosci odzywczych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@maciejka64: rusz dupę do rodzinnego. Niech ci coś przepisze - przy T2 może metformina lub coś innego wystarczy. Zejdź w jakieś normalne wartości bo takie cukry przez dłuższy czas to zagrożenie życia. Jeżeli własnej insuliny nie produkujesz wystarczająco (330 po 2h krzywej nie pozwala jednoznacznie określić czy tak czy nie. Ja miałbym z 700 bez insu) to może to być zagrożenie życia. Jak mnie przyjmowali do szpitala to od kwasicy ketonowej