Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki i mirabelki mam pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od 3 lat ćwiczę #swiadomysen, zapisuje sny robię RT i nic, przez jakiś czas, od czasu do czasu jak przerywam ćwiczenia to mam świadome sny ale to rzadko się dzieje, zastanawiam się jak zwiększyć szanse, nie chcę robić WBTB ani podobnych gdzie się budzę w nocy bo rano licbaza, ADA odpada bo mam kłopoty z koncentracją, tak samo #medytacja jeszcze próbuję tej techniki z rękami (że widzę ręce we śnie i wiem, że to sen) ale wątpię że zadziała.
A samo testowanie rzeczywistości i dzienniki snów są o kant tyłka. Jakieś rady co zmienić?

#sen #sny #swiadomesny #oobe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617c21710c44dc000ab198ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć mirki i mirabelki mam pytanie...

źródło: comment_1635562024FF6wwd5MBq6cTmGDWarehS.jpg

Pobierz
  • 48
@AnonimoweMirkoWyznania: to spróbuj tym bardziej medytacji jeśli masz problemy z konecentracją + w moim przypadku znacznie częściej zapamiętuje te sny, wcześniej nawet od razu po przebudzeniu nie pamiętałem snów a teraz jest znacznie lepiej
Jak to RC (reality check) i dzienniczek jest o kant tyłka? Przecież to podstawa do osiągnięcia regularnych świadomych snów. Po miesiącu/dwóch powinieneś nie mieć problemów, żeby mieć świadomy sen co drugi dzień/codziennie.
PS: skoro przeszkadza Ci się
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem tak, możesz ćwiczyć latami, przerobić masę kursów i poradników ale jeśli nie masz ku temu predyspozycji to będziesz miał jeden LD na parę miesięcy albo i wcale. Ewentualnie po prostu będziesz się budził w środku nocy bo twoja osobowość nie jest kompatybilna ze stanem snu.
Jeśli ktoś ma jako-takie predyspozycje to samo wejście w sen albo projekcję to jest banał, zwyczajnie wystarczy się ekstremalnie rozluźnić i w utrzymywać ten
powiem tak, możesz ćwiczyć latami, przerobić masę kursów i poradników ale jeśli nie masz ku temu predyspozycji to będziesz miał jeden LD na parę miesięcy albo i wcale


@mat888: skąd takie info?
skąd takie info?


@Kotmirek: od ludzi. Jeden poczyta o zjawisku i od razu następnej nocy ma, drugi po krótkim treningu, a trzeci zastanawia się dlaczego mu nie wychodzi od paru lat. Kiedyś fora o tej tematyce były dość popularne i czytałem żale ludzi(niektórych znałem osobiście) którzy próbowali i im nie wychodziło, niektórzy w desperacji zamawiali jakieś rośliny z Peru(kiedyś legalne) albo kombinowali z ketaminą i też niewiele zobaczyli, aczkolwiek tu skuteczność
@mat888: czemu? Ilu było ludzi, którzy nigdy w życiu nie słyszeli o LD, zaczęli ćwiczyć i mieli, sam borykam się z podobnym problemem czasami a kilka razy udało mi się mieć pełne LD
@mat888: ale widzisz ja też czasem mam czasem mam krótkie bo nie stabilizuje a przez np jakiś czas nie bo nie ćwiczę ale jak ćwiczę to duże szansę że mogę mieć sporo - mam predyspozycje? Dwa jak napisałeś są zioła (w sprawie jednego była petycja) oraz inne metody niż te klasyczne, ludzie np. dzięki SSILD osiągają dobre efekty też Dreampilot wrzucił materiał w który wykazał że ludzie ćwiczący mindfulness mają
ale widzisz ja też czasem mam czasem mam krótkie bo nie stabilizuje a przez np jakiś czas nie bo nie ćwiczę ale jak ćwiczę to duże szansę że mogę mieć sporo - mam predyspozycje?


@billuscher: jeśli ćwiczenia przynoszą słaby efekt to tak(wyobraź sobie że niektórym ćwiczenia nie dają absolutnie nic). Ale to są minimalne predyspozycje i efekty na tym poziomie mogą pozostać już na zawsze, nie wiadomo czy będzie ci dane
@mat888:

jeśli ćwiczenia przynoszą słaby efekt to tak(wyobraź sobie że niektórym ćwiczenia nie dają absolutnie nic). Ale to są minimalne predyspozycje i efekty na tym poziomie mogą pozostać już na zawsze, nie wiadomo czy będzie ci dane je rozwinąć i do jakiego stopnia. To już zależy od twoich doświadczeń.


A może to z ćwiczeniami jest coś nie tak? Może to kwestia tego jak mózg podatny jest (przy użyciu klasycznych metod oczywiście)
@mat888 Gdyby to bylo takie proste ze masz urządzenie do wywolywania tego zjawiska albo lek ktory sprawi ze bedziesz miec pewne LD to byloby to popularniejsze, na forach ludzie by rozmawiali o yym wiecej szczegolnie mlodzi dzieliliby się snami jak budowlami w Minecrafcie czy co jest teraz modne a alternatywą dla psychodelikow ktore wciaz by byly dostepne stawalby się sen gdzie wszystko jest możliwe, vo pewnie wiazaloby sie tez z tym ze
Juz raz jqkas babka stwierdzila ze trzeba podjac kroki prawne w celu penalizacji idoserow bo dzialaja podobnie jak narkotyki i mozna ten stan wywolac jedynie wluchajac ich za wzor podajac Arabie Saudyjska xD
Inny wykopowicz Trewor napisał kiedyś, że "RT mogą po jakimś czasie być nieskuteczne"


@billuscher: to akurat prawda, ja kiedyś zrobiłem sobie RT we śnie po czym uznałem że wszystko się zgadza(bo logicznie się zgadzało).

Nie że nie umie ale nie chce bo to wymaga ciężkiej pracy a w społeczeństwie "instant" wszyscy chcą mieć wszystko od razu lub w jak najkrótszym czasie i żeby wyniki były dobre, a jak nie rzuca i