Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki i mirabelki mam pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od 3 lat ćwiczę #swiadomysen, zapisuje sny robię RT i nic, przez jakiś czas, od czasu do czasu jak przerywam ćwiczenia to mam świadome sny ale to rzadko się dzieje, zastanawiam się jak zwiększyć szanse, nie chcę robić WBTB ani podobnych gdzie się budzę w nocy bo rano licbaza, ADA odpada bo mam kłopoty z koncentracją, tak samo #medytacja jeszcze próbuję tej techniki z rękami (że widzę ręce we śnie i wiem, że to sen) ale wątpię że zadziała.
A samo testowanie rzeczywistości i dzienniki snów są o kant tyłka. Jakieś rady co zmienić?

#sen #sny #swiadomesny #oobe

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #617c21710c44dc000ab198ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Cześć mirki i mirabelki mam pytanie...

źródło: comment_1635562024FF6wwd5MBq6cTmGDWarehS.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@mat888 No widzisz a na niektorych techniki jak SSILD dzialaja a na przyklad RT juz slabiej i tu odpowoem na 2 zarzut bo dzieki podanej technice nakis typek z Reddita mial sporo LDkow chyba ponad 300. Tez jogini buddyjscy ćwiczący tybetańską joge snów nie wszyscy maja predyspozycje ale maja upór i silną wolę. Co do predyspozycji to tak istnieja ale nie skresla to tych ktorzy ich nie maja, sa ludzie co nie
  • Odpowiedz
No widzisz a na niektorych techniki jak SSILD dzialaja a na przyklad RT juz slabiej i tu odpowoem na 2 zarzut bo dzieki podanej technice nakis typek z Reddita mial sporo LDkow chyba ponad 300.


@billuscher: no i spoko miał farta że mu zadziałało. Typ któremu się 3000 razy nie udało to rzadko przyjdzie i ci o tym opowie. Bo jaki w tym sens.

Tez jogini buddyjscy ćwiczący tybetańską joge snów
  • Odpowiedz
no i spoko miał farta że mu zadziałało. Typ któremu się 3000 razy nie udało to rzadko przyjdzie i ci o tym opowie. Bo jaki w tym sens.


@mat888: To dużo ludzi ma tan farta bo dużo ludzi się tam chwali i nie tylko tam

po prostu nie robią niewiele innych rzeczy w życiu(poza żebraniem),


@mat888: no cóż w Polsce się to nazywa 'dawanie na tacę' ale to dygresja ;)
  • Odpowiedz
To dużo ludzi ma tan farta bo dużo ludzi się tam chwali i nie tylko tam


@billuscher: tak jak pisałem porażkami nikt się za bardzo nie chwali. Poza tym mam wrażenie że niektóre społeczeństwa w innych krajach żyją w mniejszym napięciu i dlatego jest im łatwiej. Ale to moje luźne przypuszczenia tylko.

Ja dzięki silene miałem raz LD


@billuscher: wiesz, to trochę tak jakby mało. Ale jak cię to cieszy
  • Odpowiedz
tak jak pisałem porażkami nikt się za bardzo nie chwali. Poza tym mam wrażenie że niektóre społeczeństwa w innych krajach żyją w mniejszym napięciu i dlatego jest im łatwiej. Ale to moje luźne przypuszczenia tylko.


@mat888: Ale i tak warto spróbować, może ta technika jest rzeczywiście skuteczna

wiesz, to trochę tak jakby mało. Ale jak cię to cieszy to spoko, nic mi do tego(twoja kasa).


@mat888: raz, nawet kilka oneirogeny
  • Odpowiedz
Ale i tak warto spróbować, może ta technika jest rzeczywiście skuteczna


@billuscher: no tak, moim zdaniem jak nie wychodzi przez max rok to należy sobie zwyczajnie odpuścić i zająć czymś lepszym i bardziej pożytecznym.

raz, nawet kilka oneirogeny mogą wzmocnić szanse


@billuscher: wzmocnić szansę? to jest losowanie na chybił trafił czy tu chodzi o rzeczywisty rozwój swojej praktyki?

no niektórzy to zawdzięczają ciężkiej pracy


@billuscher: zazwyczaj CUDZEJ ciężkiej pracy.
  • Odpowiedz
no tak, moim zdaniem jak nie wychodzi przez max rok to należy sobie zwyczajnie odpuścić i zająć czymś lepszym i bardziej pożytecznym.


@mat888: Nie wiem to też zależy od człowieka, niektórzy osiągają ten stan po ciężkim treningu niektórzy używają technik i osiągają a niektórzy np po 2 latach dopiero mają częste LD

wzmocnić szansę? to jest losowanie na chybił trafił czy tu chodzi o rzeczywisty rozwój swojej praktyki?


@mat888: Nie,
  • Odpowiedz
Nie wiem to też zależy od człowieka, niektórzy osiągają ten stan po ciężkim treningu niektórzy używają technik i osiągają a niektórzy np po 2 latach dopiero mają częste LD


@billuscher: a niektórzy nigdy.

chodzi m o to że przez swoje działanie te substancje mogą spowodować że osiągnie się ten stan albo tylko że będzie tak intensywny że go zapamiętamy


@billuscher: czyli uzależniamy się od substancji, zła droga. Myślałem że one
  • Odpowiedz
a niektórzy nigdy.


@mat888: no, nie sądzę

czyli uzależniamy się od substancji, zła droga. Myślałem że one tylko mają wspomagać w rozwoju a nie gwarantować szansę doznania jakiegoś odmiennego stanu


@mat888: nie koniecznie muszą go WYWOŁAĆ po prostu intensyfikują marzenie senne, może to oznaczać że będzie łatwiej rozpoznać czy to sen, to u mnie oznacza "spowodować", sam po melatoninie mam szalone sny
  • Odpowiedz
nie koniecznie muszą go WYWOŁAĆ po prostu intensyfikują marzenie senne, może to oznaczać że będzie łatwiej rozpoznać czy to sen, to u mnie oznacza "spowodować", sam po melatoninie mam szalone sny


@billuscher: to tylko udowadnia że to niewiele daje. Gdyby to było na zasadzie że sobie zażywasz przez miesiąc a później już umiesz śnić naturalnie to tak, warto w to wejść.

no, nie sądzę


@billuscher: a ja wiem że to
  • Odpowiedz
@billuscher: Żeby mieć tę cierpliwość to najpierw trzeba wiedzieć czego tak naprawdę człowiek się uczy w tym temacie, gdzie jest ta część, w której coś faktycznie "przyswaja" i tym samym, że coś tak, a nie inaczej, robi, daje taki, a nie inny wynik, a jak nie to, co wtedy gdy nie wychodzi i jak temu zaradzić.
Uważności się nie nabywa. ; ) To "skutek uboczny". Mindfulness/ Uważność nie jest dobrze opisana
  • Odpowiedz
@billuscher: Co jest przyczyną zniechęcenia; tylko kwestia indywidualna czy jakość informacji? Ktoś kwestionuje czy to jest wszystko co można powiedzieć w temacie, czy jest faktycznie wystarczające?
  • Odpowiedz
U mnie to dosc czesto wystepuje jak Ty mas problemy z tym z powodu braku cierpliwościto juz nie moja broszka


@billuscher: to nie jest kwestia cierpliwości tylko wrodzonych cech których nie przeskoczysz, nawet jeśli ćwiczysz latami. Należy być po prostu szczerym z ludźmi i nie opowiadać bajek że każdy może sobie wyćwiczyć bo to są bzdury. I tu nie chodzi o mnie, nic o sobie tutaj nie pisałem.

ale nie ma
  • Odpowiedz
to nie jest kwestia cierpliwości tylko wrodzonych cech których nie przeskoczysz, nawet jeśli ćwiczysz latami. Należy być po prostu szczerym z ludźmi i nie opowiadać bajek że każdy może sobie wyćwiczyć bo to są bzdury. I tu nie chodzi o mnie, nic o sobie tutaj nie pisałem.

nie no wcale, jeden ma codziennie OOBE i chodzi z tym do psychiatry a drugi musi ćwiczyć miesiącami żeby coś poczuć. No nie ma predyspozycji
  • Odpowiedz
@mat888: Tak bo OBE to choroba i trzeba z nią latać do psychiatrów, weź się puknij w łeb. Żadnych predyspozycji nie ma, nigdy w życiu nie miałem LD, w wieku 13 lat ćwiczyłem z RT i też mało to dawało, po 20 odkryłem SSILD dzięki @billuscher bo tu tym spamował i zacząłem miewać LD częściej, predyspozycja czy zła metoda? A u niektóych testy i dziennik działają jak u moich kolegów
@
  • Odpowiedz
dobra wierz w to sobie, skoro nie masz predyspozycji według Ciebie to nie ćwicz, ale nie mów innym, że nie powinni.


@billuscher: o nie, właśnie że będę mówił. Bo to że każdy może mieć osiągi to są bujdy na resorach. Jeśli ktoś próbuje przez długi czas i mu nie wychodzi to niech da sobie spokój bo nic mu nie wyjdzie konkretnego.

ja według Ciebie nie mam predyspozycji a jakoś zacząłem się
  • Odpowiedz