Wpis z mikrobloga

Nie jestem jakimś eko-świrem, ale segreguję na ile to możliwe śmieci, a odpady niebezpieczne wywoziłem zawsze na PSZOK. Teraz się dowiaduję, że po ostatnich zmianach PSZOKi nie przyjmują odpadów takich jak na przykład olej silnikowy. Co biorąc pod uwagę kosmiczne ceny za wywóz śmieci jest żartem.

Tym samym oświadczam, że te 15 litrów przepracowanego oleju, który mi się nazbierał przez ostatnie 2 lata zlewam w najbliższym czasie do jednego kanistra z HDPE i wywalam do kontenera "odpady zmieszane".

Sami #!$%@? tego chcieli. Chcą mieć ekologię to będą ją mieć. I to #!$%@? o dbaniu o planetę.

Chyba, że Wy macie pomysły co z tym zrobić, bo pomysły z internetu "oddać w zaprzyjaźnionym warsztacie", a które podsuwają niejednokrotnie władze samorządowe są przecież jakimś nieśmiesznym żartem. Nie mam zaprzyjaźnionego warsztatu, poza tym nie mam czasu i siły żeby #!$%@?ć po mieście od warsztatu do warsztatu prosząc się, żeby to ktoś odebrał. To jest dramat.

#motoryzacja #ekologia #pszok #odpady #srodowisko #oswiadczenie #gorzkiezale #kiciochpyta
  • 133
Ja mam tak z papą. Dwadzieścia lat leżała pod płotem, zawiozłem do PSZOK, to nie przyjmują. Mówią, żeby znaleźć firmę, która to odbierze. Dzwonię do dwóch, a oni, że to za mało do odbioru. No, chyba ta papa zostanie i się sama zbiodegarduje (o ile to w ogóle możliwe).
@skurka_z_ogurka: potwierdzam #!$%@? systemu oddawania odpadów, zostało mi z auta zepsuta osłona pod silnikiem, no i pszok tego nie przyjmie, do smieci nie mozna samochodowych wyrzucić, żaden warsztat nie przyjmie, udało mi się znaleźć stację demontażu pojazdów która przyjęła za 20PLN. Ale łatwo mi wyobrazić sobie osobę bez takiego zacięcia by legalnie się tego pozbyć, i wyrzucająca takie części do lasu.
@skurka_z_ogurka: Panie u mnie nikt nie odbiera odpadów budowlanych nawet w niewielkich ilosciach, styropianu bo twierdzą, ze to budowlane mimo, ze kazdy zakup przez internet to paczka wypełniona styropianem, opony samochodowe tylko do 16'- masz wieksze to sie z tym bujaj i wiele innych xD
Ogólnie to nie wiem po co jest ten PSZOK.
@Krupier: Ostatnio znalazłem pomysł na necie, że styropian mozna rozpuścić w benzynie 98 albo w acetonie.
@Alinous: trzeba se jakoś radzić. ostatnio sie kłóciłem ze smieciarzem, że kawałek grafitowego styropianu to nie jest odpad budowlany tylko była nim zabezpieczona płyta indukcyjna w kartonie. 15 minut stalismy z telefonami. Ja z ryjem do gminy czemu mi smieci nie chcą zabrać a śmieciarz do firmy czy moze to zabrać. (°°
W dupie to mam- teraz produkuje napalm ( ͡
@skurka_z_ogurka: No i prawidłowo, normalnie do śmietnika i niech się jebią. Człowiek tyle płaci za wywóz nieczystości że powinni czerwony dywan rozkładać oraz famfary puszczać i lampkę wina jeszcze jak wyrzucasz śmieci.

Ja tam wiaderko po jakieś farbie 20 czy 30L i do niego zlewam sobie zużyty olej to starcza na lata. Ale puste opakowania po oleju normalnie do śmietnika.
@Wsciekle_piesci_meza: Ja GK oddaję razem z ogólnie określonym "gruzem budowlanym" nawet jeśli się nie kwalifikuje. Zwłaszcza, że oddaje się to w workach na gruz. Nie będę z płyty G-K zdrapywał osobno kleju do płytek, osobno glazury i osobno papieru przecież, bez jaj.

@barnej_zz: Mam trochę papy z podkładów pod legary w remontowanym mieszkaniu. Wiem, że nie wolno, ale planuję to wymieszać razem z gruzem budowlanym i oddać na pszoku.

@
@apaczacz: To i tak masz dobrze bo u mnie firma obsługująca śmieci nie odbiera styropianu nawet za kase. Nie i już. Musiałbym sprowadzić kontener z firmy dwie gminy dalej ale oni nie przyjadą bo mają za daleko.
Pozostaje mi produkcja napalmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier: tylko wiesz- mam jeden pojemnik. Jak w miesiącu przyjdzie mi 10 paczek z internetu to go nie wystarczy, a mam jeszcze śmieci które tam powinny normalnie trafić.
W ogóle zeby było smieszniej to w gminnym miasteczku smieci wywozili dwa razy w miesiącu, a po wsiach tylko raz mimo, ze wszyscy płacimy te same pieniądze xD To jest jawne namawianie do wyrzucania smieci do lasu albo palenia nimi w piecach. Takie