Wpis z mikrobloga

#auto #kia #leasing
Bądź mną. Zamów samochód z salonu. Kia Ceed SW. Auto przyjeżdża w terminie. Dzwonią do mnie, Auto przyjechało lecz jest problem. Przyjechał Hatchback xD. W umowie i zleceniu jest zaznaczone, że wersja Kombi. Sprawa w toku. Szukają winnego i myślą co mi zaoferować ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na szczęście nie próbują mi sprzedać tego auta, bo wiedzą, że potrzebuję dużego bagażnika. Plusujących zawołam jak sprawa się potoczy.
  • 75
@MiloO94 jak znosisz to, że kierownica nie jest w linii ze środkiem siedzenia tylko lekko przesunięta w lewo? Pojeździłem trochę Ceedem i już wiem że bym Kii nie kupił, mega mnie to irytowało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak bagażnik to podstawa. Proceed ma duży tez bagażnik ale jest on wiele niższy niż w normalnym ceed. Myślę też czy popytać UOKIK co sądzą o sprawie. By mieć jak najwięcej argumentów w rozmowie z nimi.
Raczej wycieraczki lub dywanik do bagażnika.


@dzieju41: to się dostaje do każdego nowego auta w KIA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pojeździłem trochę Ceedem i już wiem że bym Kii nie kupił, mega mnie to irytowało ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Mauret: irytuje jak o tym wiesz. Jak siedzisz w aucie, to tak jest wygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niewygodne
Szukają winnego i myślą co mi zaoferować (


@MiloO94: no paaanie, jak kilka lat temu podpisałem w salonie Renaulta umowę na dostarczenie samochodu w wersji wyposażenia, która dosłownie kilka tygodni później przestała być produkowana, usiłowano mi najpierw wepchnąć "w cenie" następną wersję wyposażenia z cennika, ale ponieważ ta wersja nie posiadała już kilku szczegółów, na których nam zależało (ta poprzednia to była jakaś "limited edition" i miała nietypowy kolor tapicerki we
@siadaj_Kulson mialem do czynia z kia ceed kombi 2020, 56 tys kominikat "sprawdz uklad wydechowy" do tego check engine Kia sportage 2019, to samo Kolejna kia sportage, to samo. 3 wizyty w serwisie, wypalanie dpf, usuniety chech engine i co? Znowu to samo. Komunikat komunikatem, ale odcina moc przy 3 tys obrotow, wiesz jakie to niebezpieczne przy wyprzedzaniu? Nie polecam. Hybryda tez jezdzilem kia ceed kombi 2021. W trybie normal nie dalo
@MiloO94: Nie obraź się ale już przegrałeś. Podpisałeś papiery że wywalisz 100 koła za auto, dostajesz zamiennik i pytasz wykop czy to jest ok ;) Niech się wyginają żeby Cię zadowolić, to nie Twój problem jaki burdel mają w firmie. A mam wrażenie że każdy autosalon zatrudnia osoby którym się specjalnie nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eastbors: może to wina eksploatacji? Mam już 2 auto i 3 inne w rodzinie gdzie każde ma diesla z dpf i żaden z nich nie wymagał jakiejkolwiek obsługi nawet jak niektóre dobijały do 250kkm. A o wejściu w tryb awaryjny z powodu dpf to nawet nie było mowy.
Chyba, że kia coś #!$%@?ła i nie chcą się przyznać ¯_(ツ)_/¯
@Emdowu: Stare czasy wróciły. Wiem o sytuacji sprzed miesiąca, gdzie jeden z wrocławskich salonów Mercedesa sprzedał G klasę klientowi bez rabatu, mimo podpisanej umowy z innym klientem (ale z rabatem), który czekał na auto ponad pół roku.
w końcu wylądowaliśmy z wersją max wyposażenia, dorzuconym nagłośnieniem Bose, a do tego jeszcze dodatkowy upust w cenie


@Jarek_P: to ja zamówiłem auto w podobnej sytuacji jakiej Ty - chwilę przed zmianami na linii produkcyjnej. Tylko mi dali bez gadania już nowe i lepsze wyposażenie - większy ekran multimedialny, jakiś system bezpieczeństwa i pakiet zimowy. Więc polubiłem obsługę w KIA właśnie z tego powodu.
@MiloO94: Pewnie ciężko będzie coś ugrać ze względu na brak samochodów. Rozwiązanie umowy może im być na rękę. Kupowałem w przeciągu ostatnich 12 miesięcy 3 auta i takiego wysrania na klienta to w życiu jeszcze nie doświadczyłem. W 2017r miałem przygodę w podobnym tonie tylko że podpisałem u dealera umowę zakupu i wpłaciłem zaliczkę na półroczne auto które stało w centrali.
Następnego dnia dostałem info z salonu że centrala nie uszanowała
Tylko mi dali bez gadania już nowe i lepsze wyposażenie - większy ekran multimedialny, jakiś system bezpieczeństwa i pakiet zimowy.


@symis: to u mnie właśnie nie było tak prosto, bo raz, że ta limitowana edycja, którą wycofano miała ładną, nietypową tapicerkę - dla żony najważniejsze chyba kryterium wyboru właśnie tej wersji, to i było kilka rzeczy, które były dodane włażnie z uwagi na to, że edycja limitowana, a normalnie nawet w