Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki!
No więc po prawie dwuletniej już przygodzi z dronami - kamerami pora na #fpv . Zakupiłem polecanego cetusa pro od betyfpv, mam kilka pytań laika. Czy jest coś wartego zrobienia, czego nie piszą w instrukcji? Na tą chwilę testuję go w chałupie. Pytanie do pilotów Cetusów. I tak np.:
- Często mam tak że po wyszukaniu automatycznym sygnału na goglach mam obraz b. brzydki ledwo widać, a czasem w miarę ok. to normalne?
- Dron mimo że nowy bez crasha to mam wrażenie, że ucieka wyraźnie do tyłu (w trybie N), zaraz po oderwaniu włącza się wsteczny, nie widać nic niepokojącego na śmigłach ale przez to ciężko zapanować nad nim w goglach.
Może gówienka, a może ktoś się wypowie. Jakieś DOBRE RADY ^_^
Pozdrawiam.
#drony
  • 4
  • Odpowiedz
- Często mam tak że po wyszukaniu automatycznym sygnału na goglach mam obraz b. brzydki ledwo widać, a czasem w miarę ok. to normalne?


@a2rec: Bo automat nie zawsze trafi w kanał.
Zalecane jest ręczne ustawianie kanału w goglach.

Dron mimo że nowy bez crasha to mam wrażenie, że ucieka wyraźnie do tyłu (w trybie N), zaraz po oderwaniu włącza się wsteczny


@a2rec: Nie mam pojęcia. Czy w trybie acro
  • Odpowiedz
@a2rec: w sumie latanie to żadna magia, tylko doświadczenie - więc jak mirek wyżej napisał, ćwicz acro/manual na symulatorze i dronem.

Do tego, nie schodź na bateriach poniżej 3.3V i nie zostawiaj ich nigdy całkowicie rozładowanych/naładowanych. Jak dłużej nie będziesz latał to baterie naładuj do 3.8V (ale po lataniu do 3.3V same powinny się ustabilizować mniej więcej na tym poziomie). To się trochę zmienia w przypadku jak będziesz miał większe baterie,
  • Odpowiedz