Wpis z mikrobloga

Miałem was zawołać 2 stycznia 2019, ale miałem wtedy bana.
Kilka osób zasugerowało mi, żebym w takim razie zawołał was dzisiaj, zatem nie po roku, lecz po 4 latach.

Piszcie jakie zmiany zaszłe w waszym życiu od 2 stycznia 2018

Przy okazji przedstawiam wyzwanie jakie przed sobą założyłem "better in 30", który będę realizował przez 30 dni, od dzisiaj do końca stycznia. Jeżeli jakiegoś dnia powinie mi się noga, wyzwanie zaczynam od początku (was również do niego zachęcam)

- każdego dnia wypiję 3,2 L płynów
- nie będę podjadał między posiłkami
- każdego dnia poświęcę co najmniej 30 min. na aktywność fizyczną
- żadnych fast foodów, napojów słodkich (wyjątek dla napojów ZERO, które jednak będę mocno ograniczał), oraz ograniczenie słodyczy do minimum
- w każdym zjadanym posiłku zwiększę ilość białka, a w każdym niesłodkim posiłku dodam jakieś warzywo
- każdego dnia min. 8h snu
- każdego dnia nauczę się trzech nowych angielskich słówek
- każdego dnia wypiszę jedną rzecz za którą jestem wdzięczny sobie, innym ludziom, świata itd. (nie mogą się powtarzać).

Natomiast na przestrzeni całego zbliżające się roku chciałbym poprawić swoją kaligrafię, zacząć pracować nad lepszym głosem i dykcją oraz lepiej zadbać o cerę (o włosy zacząłem dbać w 2021).
Przede wszystkim życzę sobie jednak wytrwałości i regularności oraz optymizmu.
  • 132
  • Odpowiedz
@rales: Udalo mi się dostać tam gdzie chciałam, brałam udział w kampanii wyborczej jako szefowa sztavu z sukcesem, dostałam dwie prace i szukam kolejnej, rozwijam się, czytam szukając swojej drogi

Na minus języki nad którymi chce popracowac
  • Odpowiedz
@rales nie sądziłem, że wpisy z wołaniem za kilka lat mogą się zrealizować. Zatem czekam wciąż na tego gościa co ma mnie zawołać 2 kwietnia 2137 xd a tak na poważnie to u mnie rollercoaster, praca UoP, potem rzucenie jej i wyjazd na rok do Chin, potem powrót, uwalenie studiów i czterokrotne przez ten czas ich wznawianie, dziewczyna, z którą się rozstałem z własnego wyboru aktualnie jest znów moją dziewczyną, znalazłem pracę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rales: O to się pochwalę

Kupiłem Nintendo Switch, VR, zmieniłem kartę graficzną w kompie

Znalazłem narzeczoną, lepiej płatną pracę w której od początku 2020 roku dostałem cztery podwyżki

I to tyle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rales: Przeprowadziłem się 3 razy, Poznań->Bydgoszcz->Wrocław, ukończyłem studia,zmieniałem pracę, aktualnie pracuję w systemach ERP ,pod koniec roku dostałem podwyżkę i zmiana działu. Rozstałem się z różową, ale za to poznałem fajnych przyjaciół, wróciłem na siłownię, znów czytam i chcę zająć się nowym hobby. Mam już ambitne plany na ten rok( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rales: Z ważniejszych rzeczy: Zrobiłem magistra, wyemigrowałem do Holandii, mam małą poduszkę finansową (na spokojnie bez pracy przeżyje 2 miechy) i schudłem 20 kg.

Edit: Zapomniałem o najważniejszym: pozbyłem się problemów ze snem.
  • Odpowiedz
@rales plany na nadchodzący rok:
- zrzucić 15 kg,
- odzyskać pełną sprawność po rekonstrukcji ACL,
- zacząć lepiej się odżywiać, odrzucić śmieciowe żarcie,
- spróbować zmienić branżę, przyłożyć się do nauki (podyplomówka, język)
  • Odpowiedz
@rales: O kurde zapomniałem, że taki wpis w ogóle plusowałem xd
Od 2018 roku działo się w sumie wiele rzeczy. Z sukcesów to głównie:
- udało mi się pokonać raka zdiagnozowanego w 2019
- sporo podróżowałem w 2018 i 2019 roku (przed pandemią), z takich ciekawszych tripów to na pewno Dominikana i Hong Kong + Macau
- rozwinąłem się w branży IT, lubię to co robię i w sumie mam z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rales: ta zero fast foodów i słodkich napojów. Całkowicie sobie zabronisz i na pierwszej imprezce zmiękniesz a później to lawinowo pójdzie wszystko.
  • Odpowiedz
@rales: zmieniłam pracę, chłopaka, miasto, nastawienie do życia na bardziej optymistyczne. Osiągnęłam zamierzone rekordy na siłowni, żeby potem odstawić ją na dwa lata i zgubić formę totalnie. Przeszłam całe polskie Tatry, nauczyłam się wspinaczki. Nauczyłam się, że nic nie muszę nikomu udowadniać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@rales: w 2020 uratowałem gościa, który się topił. Nie oddychał i serducho już mu nie biło. Skończyłem studia licencjackie i aspirantkę w CS PSP. Nauczyłem się warzyć piwo i jest to moją pasją.
  • Odpowiedz