Wpis z mikrobloga

To lewactwo ubiegłego wieku wywalczyło dzieciom brak pracy w np kopalniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) i brak 14h dnia pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także polecam się zapoznać z historią.


@piotrlionel: Tak naprawdę takie rzeczy wywalczył skutecznie dopiero Henry Ford przez automatyzację pracy, demonizowany niepotrzebnie przez amerykańską lewicę. Jak również wolne soboty.
  • Odpowiedz
@enforcer: czemu bekazlewactwo ? To lewactwo ubiegłego wieku wywalczyło dzieciom brak pracy w np kopalniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) i brak 14h dnia pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także polecam się zapoznać z historią. Chyba że uważasz, że poprawnym jest pani na kasie siedząca w pampersie ?


Bo to lewactwo nie ma nic wspólnego z tym o czym piszesz...
  • Odpowiedz
Henry Ford przez automatyzację pracy, demonizowany niepotrzebnie przez amerykańską lewicę. Jak również wolne soboty.


@djtartini1: Ford był akurat postacią dość... kontrowersyjną?

Pacyfista, antysemita, przyjaciel będący inspiracją dla Hitlera, który nie uwzględniał związków zawodowych
  • Odpowiedz
Ford był akurat postacią dość... kontrowersyjną?

Pacyfista, antysemita, przyjaciel będący inspiracją dla Hitlera, który nie uwzględniał związków zawodowych


@Reezu: Podobnie jak komuniści, niektóre też z tych ulg Forda były też teoretyczne np. bardzo wysokie wymagania co do jakości pracy. Mimo wszystko nie można mu tego odebrać, choć rzeczywiście trudny człowiek.
  • Odpowiedz
A jak dają mi to socjalizm dobry ale jak dają innym to socjalizm zły, typowa "logika" konfabulacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hylfnur: omg, ty tak serio czy w zartach piszesz? xD
Czyli jak ja pluje na pis ale mam 5 dzieci to nie powinienem brac 500+ bo przeciez jestem za wolnoscia i przeciw socjalizmowi? xD
Slawek te 40k, ktore dostal z dotacji (jesli dostal bo nie sprawdzalem)
  • Odpowiedz
Koszty leczenia i USA.


@Reezu: Koszty opieki zdrowotnej diametralnie wzrosły w wyniku ingerencji rządu. Generowane w ten sposób nadmiarowe koszty łatwiej jest ukryć w systemie państwowym, gdyż płatności w nim nie są bezpośrednie, a deficyt można znacznie łatwiej uzupełnić, co z kolei podbija dodatkowo koszty, a państwo nie ryzykuje swoimi pieniędzmi.

@Bomfastic: Te same Chiny, w których jest mniej socjalizmu niż w Polsce.
  • Odpowiedz
@93michu93: o pięknie napisałeś jaką bandą hipokrytów jesteście, jak kiedyś coś napiszesz że nie można brać dotacji albo wsparcia państwa to sobie wklej swoje wspaniałe wywody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wiem jaką fakturkę chcesz mi pokazać, pewnie chciałeś powiedzieć pit-ip no ale jak widać "orientujesz" się w temacie, poza tym, coś czego sławuś nie mówi klientom, uzyskanie ip boxa na podstawie interpretacji indywidualnej to jedno ale
  • Odpowiedz
lewactwo wywalczyło też normy pracy 200% i przodowników, też polecam zapoznać się z historią. a dzieci przestały pracować dzięki postępowi technologicznemu


@1624294678: no właśnie, każdy socjalista skupia się na losie dzieci w kopalniach w XIX wieku, olewając fakt, że ukraińskie dzieci w ZSRR w latach 30-tych zdecydowanie bardziej wolały iść do tej kopalni niż umierać z głodu.
s.....i - > lewactwo wywalczyło też normy pracy 200% i przodowników, też polecam zapo...

źródło: comment_16412954154iI4uHY9H2379DTRWjW5o8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
o lewactwo ubiegłego wieku wywalczyło dzieciom brak pracy w np kopalniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) i brak 14h dnia pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Także polecam się zapoznać z historią.


@piotrlionel: nic nie wywalczyło. Po prostu kapitalizm wygenerował tyle dóbr, że nie było to już potrzebne i bardziej opłacało się inwestować w dzieci i wysyłać je do szkół. W biednych krajach nadal masz
  • Odpowiedz
ale przejście kontroli w ciągu następnych 4 lat gdy zmienianie kolorków na froncie nie pokrywa się z wnioskiem to drugie


@Hylfnur: backend here, a kontrola juz byla. Jak na pewno wiesz - gdy socjalne panstwo ma wyplacic komus 100zl to zrobia najpierw 3 kontrole kosztujace ich 5k, a dopiero potem wyplaca ta stowke.

o pięknie napisałeś jaką bandą hipokrytów jesteście, jak kiedyś coś napiszesz że nie można brać dotacji albo wsparcia
  • Odpowiedz
@piotrlionel: no takie np USA gdzie nawet nie ma urlopu zagwarantowanego przez państwo. Taka wolność że pracodawca sam decyduje ile płatnego urlopu daje xD I efekt łatwy do przewidzenia, 95% ludzi nie ma żadnego urlopu lub ma go śmiesznie mało w porównaniu z krajami europejskimi. A u nas każdy ma 20 / 26 dni, nieważne czy to prezes banku czy kasjerka w Lidlu.
  • Odpowiedz