Wpis z mikrobloga

Tak w sumie, w jakim momencie nauki #programowanie stwierdziliście, że wiecie i umiecie już wystarczająco i zaczęliście szukać pierwszej pracy jako #programista15k ? No i jak wyglądała Wasza pierwsza praca, jakie taski na początku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem, nie potrafię się jakoś przemóc. gdzieś z tyłu głowy mam, że jeszcze powinienem się nauczyć tego, tamtego, tamto mogłem zrobić lepiej, etc.

#kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
@shiningsky: Myślę, że to dobry objaw, że masz wewnętrzną potrzebę dalszej nauki i czujesz że jeszcze musisz się czegoś nauczyć. Dzięki temu zawsze będziesz się rozwijał i bez względu na to ile potrafisz, ciągle będziesz czuł że możesz więcej. Oby tak dalej. Jeśli chodzi pierwszą pracę to trudno coś powiedzieć nie znając Twoich umiejętności.
  • Odpowiedz
@shiningsky: strasznie głupie podejście z tym, że trzeba ileś tam wystarczająco umieć aby zacząć szukać pierwszej pracy. W programowaniu zawsze będziesz widział mnóstwo rzeczy, które jeszcze musisz umieć i nigdy nie nauczysz się wszystkiego co w Twoim odczuciu powinieneś umieć.
Po prostu idziesz na rozmowę i tam się dowiesz co jeszcze musisz ogarnąć na minimum, bo inaczej ciągle będziesz wynajdywał nowe zagadnienia do nauki.

Ja złożyłem pierwsze CV pod koniec technikum,
  • Odpowiedz