Wpis z mikrobloga

actually alkohol na stacji paliw jest absurdem i jego dostępność w kraju alkoholików powinna być ograniczana.


@borzeczka Nie jest absurdem. To bardzo wygodne, szczególnie na prownicji, gdzie sklepu nie ma lub są zaraz zamykane. Z perspektywy miast to może wydawać się wszystko jedno, ale warto pomyśleć o innych miejscach.

na leczenie ich chorób przyalkoholowych (a jest tego sporo) muszę płacić ja i inni pracujący.


@Jcdx Nie mamy danych, ale nie zdzwilbym się
. Alko powinno być sprzedawane jak w Szwecji czy Finlandii.


@Jcdx: czyli - przez internet xD bo Polska jest JEDYNYM krajem w UE, który ma zakaz sprzedaży alkoholu przez internet xD nawet ta twoja Szwecja na to pozwala, więc z czym do ludzi xD

A nie, że można kupić praktycznie wszędzie i pół narodu chla na umór, a rząd ma to w dupie.

I co Ci to da? Będziesz miał meliny
raz fakt, że na leczenie ich chorób przyalkoholowych (a jest tego sporo) muszę płacić ja i inni pracujący.


@Jcdx: za leczenie ludzi po zawale też musimy płacić ¯\_(ツ)_/¯ więc co? Teraz chcesz zakazać fastfoodów, czipsów, słodzonych napojów, czekolada reglamentowana itd.? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@Pshemeck: Kiedy jesteś w opozycji, a rząd realizuje twój program gospodarczy co do joty, to musisz stawać na głowie, żeby móc jeszcze zaproponować jakieś zmiany. To w sumie pokazuje, jak ciężko o sprawne państwo w demokracji - nawet gdyby było tak dobrze, że lepiej być nie może, każda partia będzie pajacować, byle przepchnąć kilka tysięcy stron swoich zmian w ustawach.
@Pshemeck: w Toruniu od wielu lat, na stacjach z alkoholu kupisz tylko piwo, nocnych z alko. masz kilka na całe miasto, jeszcze do niedawna było 100 koncesji na całe miasto.
@marv0oo: a gdzie ja piszę o zakazie? A czy w aptece masz chipsy? A co do sprzedaży przez internet, to jakoś strony firm sprzedających alkohole są, co więcej jakimś cudem we Frisco PRZEZ INTERNET mogę kupić nawet wódkę! Zamkną ich w sztumie zaraz, prawda?

Powtarzam: gdzie ja synku piszę o zakazie? No? Czytaj ze zrozumieniem. A o edukacji mi tu nie chrzań smutów, bo w Polsce jakoś alko oakcyzowane jest w
w tym sęk że nie, nie finansuje. Bo nie ma odpowiedniego wsparcia np. psychologicznego, etc. Akcyza finansuje rozpasany pisiacki socjal.


@Jcdx No to uciąć socjal. To zawsze poprę. Nie widzę powodu bym nie mógł kupić flaszki na stacji. A zdarzało mi się to wiele razy. W drodze na imprezę czy w trakcie zabawy (ale kierowca, który robił kurs nie pił).