Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z zakresu #inport #chiny #handel #allegro

Prowadze jednoosobową działalność i w sumie z nadmiaru wolnego czasu zastanawiam sie nad rozpoczeciem inportu z #chiny- glownie akcesoria elektroniczne. Czy myslicie ze sprzedaż akcesoriów elektronicznych na #allegro to dobry pomysl na rozpoczęcie przygody z sprzedażą? Zastanawiam sie czy warto, czy raczej konkurencja, cło, VAT i prowizje zjedzą lwią częsć zarobku ? Po zliczeniu wszystkich teoretycznyvh kosztow w pesymistycznej wersji nadal pozostaje niezła suma. Niezbyt dobrze kojarzy mi sie alllegro w zwiazku z prowizjami ale nie widze innego kanalu który tak szybko pozwoli mi dotrzec do tak duzej liczby odbiorców. Jedyne co oprócz wkladu na zakup i opłaty musialbym zainwestowac to w kase fiskalną. Myslicie ze jest to realna szansa na uzyskanie dodatkowego dochodu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
@czokopedal najpierw to się zainteresuj formalnościami - certyfikaty produktu, obowiązki importera/dystrybutora, instrukcje, itd.
Jak uważasz, że przez to przebrniesz to działaj.
Jak idzie dobrze to idzie, jak masz pecha to możesz w jednym miesiącu przywitać się z US, UKE i Inspekcją Handlową.
@WatchYourBack: wlasnie z tego powodu głównie celuje w nieelektryczne akcesoria. Zapoznaje sie z przepisami, jestem umówiony z kilkoma biurami ksiegowymi. Mam zamiar prowadzic to zgodnie z literą prawa. Czy jako drobny dystrybutor jest szansa przebic sie przez zdublowane ogloszenia na #allegro i dropshipping?
@czokopedal ja się nie wypowiem o kwestii handlowej, sprawdzisz sobie sam. Jest sporo firm, które jadą na minimalnej marży i albo zmądrzeją albo upadną, zależy co wcześniej przyjdzie. Ale na ich miejsce przychodzą następni i krąg się zamyka.

Natomiast formalności zabierają dużo czasu i potrzeba wiedzy, jak jej nie masz to musisz ją zdobyć albo zapłacić komuś kto ma. Z doświadczenia powiem, że ciężko znaleźć faktycznie kompetentną firmę doradczą, a jeśli już
@WatchYourBack: nie spieszy mi sie z rozpoczęciem także staram się przenanalizowac jak to wyglada z strony prawnej. Zalezy mi zeby nie wpakowac się w jakąś głupotę. Czy jest sens towarować się na tyś. szt. czy raczej sprowadzić na poczatek małe ilości i sprawdzic na co jest najwiekszy popyt?. Dodam tylko ze pośrednik w # chiny jest sprawdzony. Dostarczył towar zgodnie z opisem do firmy znajomego.
@czokopedal przejrzyj sobie grupki na Facebooku o imporcie z Chin bo powtarza się to co chwilę.

Ogólnie jako importer jesteś podmiotem wprowadzającym towar na rynek europejski, odpowiadasz za niego tak samo jak producent. Czyli musisz dbać o bezpieczeństwo środowiska, bezpieczeństwo użytkownika, edukację, język polski. To zawarte jest w wielu różnych ustawach.