Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś ma/korzystał z klimatyzacji od Samsunga ? Konkretnie chodzi o model z opcją wind free ? Zbieram oferty z kilku firm na montaż na nadchodzący sezon i jeden stanowczo odradzał sprzęt. Twierdził, że lepiej wybrać jakieś "sprawdzone" w obszarach klimatyzacji marki, np. Mitsubishi. Zastanawiam się czy zwyczajnie montowanie tej marki z jakiegoś powodu mu się nie opłaca, czy faktycznie długoterminowo może być lipa.

#klimatyzacja #kiciochpyta #klimatyzator #samsung
  • 6
@d1no: ja mam 3 jednostki wind-free w domu, najstarsza ma chyba 4 lata i zero problemów. Funkcja bez wiatru jest świetna i mocno polecam. Ogólnie co do monterów i serwisantów to jeden monter odradzał samsunga "bo często jeździ naprawiać samsungi" (co pewnie jest spowodowane tym iż klimatyzacji samsunga w użytku jest więcej niż takiego rotenso co montują dopiero od kilku lat - tak samo mówią o pralkach czy tv), a jeden
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@d1no: Trochę tego montowałem i wielkich zastrzeżeń nie mam. Co prawda Samsung już nie jest marką moim zdaniem z ścisłego topu ale daje radę. Z tego co kojarzę to jeszcze Midea ma coś podobnego. Jak monter montuje i wychodzi to nawet nie zdaje sobie sprawy jak to działa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oastry: jakbyś zgłębił temat, to byś wiedział, że rotenso to midea pod inną nazwą, a do zeszłego roku midea była największym producentem na świecie. Mało tego, budżetowy AR35 samsunga to też midea ze zmienioną naklejką.

@d1no: samsung to klima jak każda inna, mieli kiedyś dziwne pomysły na wykonanie niektórych elementów (jak choćby trudne w naprawie aluminiowe skraplacza mikrokanałowe), ale ogólnie nie wychodzi to źle.

A windfree nie jest ok, jeżeli
@Xargo1: podałem rotenso jako przykład producenta który ma mniejszy udział w naszym krajowym rynku niż taki Samsung czy LG. Co do pełnej wydajności przy wind free to masz opcję żeby schłodziła z pełną wydajnością z otwartą klapą, a jak już wystarczająco schłodzi to działa przy zamkniętej - automatycznie, dobra opcja przy pierwszym uruchomieniu, później mało przydatne. Z mieszaniem powietrza zarówno w małym jak i sporym pomieszczeniu nie dostrzegam problemów, temperatura powietrza