Wpis z mikrobloga

Hej,

mam nowo kupione mieszkanie w Katowicach, oczywiście mimo braków w meblach już w nim mieszkam, bo niby #programista, ale z drugiej strony #inflacja, #januszewynajmu, #rozdawnictwo, więc lepiej było się wprowadzić.

Cała budowlanka, podłoga, malowanie, szklarz już za mną, ale mam problem, który doprowadza mnie do pasji...

Mieszkanie ma być urządzone minimalistycznie (gładkie ściany, podłoga z mikrocementu, szafy zabudowane), więc o ile mam zamiar wszędzie zrobić szafy na wymiar, będą one bardzo proste: żadnych uchwytów, wymyślnych frontów (fronty lakierowane w kolorze), 0 systemów, brak tyłów i prawie 0 szuflad. Szafy w niektórych miejscach mają mieć zaokrąglony róg zamiast ostrego.

Nawet lakiery w odpowiednich kolorach mam swoje i mogę polakierować te meble samodzielnie, jeśli to ułatwi sprawę.
Półki i szyny mogę zrobić samodzielnie.

I nie jestem w stanie znaleźć stolarza. :D

Większość to po prostu pośrednicy (kupują wycięte płyty MDF i je składają), więc rzucają hasła typu "szafa nie może być wyższa niż 2m (xD),
duża część nie potrafi nawet czytać rysunku technicznego ( xD ^ 2), ponieważ ^patrz wyżej,
a ten 1 na 20, który już podejmie się zadania (przypominam, nawet nie ma tam szuflad, wystarczy wyciąć i zbić deski/MDF) chce za szafkę pod umywalkę i zabudowę pralki 13, 15, 17k! :D
Po podliczeniu, ile kosztują materiały na ten kawałek szafki, cena wydaje się być z kosmosu.

Zastanawiam się powoli nad zamówieniem wyciętego drewna, zawiasów itd. i samodzielnym montażem, ale nie chcę czegoś sknocić.

Czy macie jakiegoś sensownego stolarza do polecenia na terenie Śląska lub może sami zajmujecie się zawodowo stolarką?
Do zrobienia będą szafy w całym mieszkaniu.

Pośpiechu też nie ma, bo w mieszkaniu da się normalnie żyć, ale jednak głupio trzymać ciągle wszystkie ruchomości w kartonach. :D

#mieszkanie #remontujzwykopem #remont #stolarz #stolarstwo #katowice #slask
  • 19
@ElGecko: głupoty pleciesz. Większość meblarzy zleca rozkrój i oklejanie płyt, bo się to opłaca i nie każdy ma fundusze, miejsce na piłę formatową i okleiniarkę. W dodatku jest to wygodne. Nie wierzę też w cenę 17k za szafkę pod umywalkę i zabudowę pralki. Albo trafiłeś na oszusta jakiegoś, albo wyolbrzymiasz
@ElGecko jak ma być prosto, to dasz radę sam, formatki dotna co do milimetra w hurtowni, zawiasy wywiercisz z szablonu itd. Problem w tym, że w domowych warunkach tego nie polakierujesz, zostaje ci zlecić do lakierni albo płyta okleinowania czy też akryl
Plus transport i montaż - musisz mieć drugi komplet rąk do pomocy
@Crisu: Mamy 2022. Inflację na realnym poziomie w okolicach 15%. 2017 był 5 lat temu i inflacja była na rekordowo niskim poziomie. "Okres prosperity". Dziwi Cię cena 50k za kuchnię w normalnym standardzie? Jestem właśnie na etapie projektowania kuchni i jeszcze nie znalazłem stolarza, który zrobi kuchnie za 18k. Ceny zaczynają się od 35k i nie mają górnej granicy.
@Alnimak: Kuchnia kuchni nie równa. Ja mam projekt malutkiej kuchni 2x3,5m, wszystko w zabudowie. Szafki wiszące do sufitu (sufit 2,9m wysokości). Dodatkowo dwie "wolno wiszące" szafki 60. Cena za materiał + robocizna + wniesienie + montaż wszystkiego (razem z AGD) 8.000 zł. Miejscowość 20km pod Warszawą. W castoramie za same meble nie na wymiar policzyli mi ponad 7k, dostawa dodatkowo 500zł i montaż (bez AGD) 15% wartości.
@beaver:

standardowa długość płyty to 2800 mm, więc skąd to 2 m ograniczenia w wysokości?


Oni twierdzą, że "nie da się" zrobić dłuższej płyty. Oczywiście mam świadomość tego, że to kłamstwo. :D Może rzeczywiście do samochodu się nie mieszczą, a mówią "nie da się".

@m4rtinus: Dzięki za kontakt do stolarza, spróbuję tam. :)

@aleja6grobnr4: Haha, zła wiadomość, kolego. Teraz tyle kosztuje zrobienie kilku szafek. :D Cena dyktowana jest tym,
@ElGecko: ja też sam będę robić meble w swoim mieszkaniu i też jestem z IT i nigdy czymś takim się nie zajmowałem :D ceny poje*ane, a nawet jak ci coś nie wyjdzie i będziesz musiał zamówić materiały na 3 takie projekty i zakupić profesjonalny sprzęt do niewielkich docinek(np zagłębiarkę, albo ukośnice z posuwem) to i tak wychodzi taniej niż zlecić to stolarzowi, no i satysfakcja z własnej roboty bezcenna :D zawsze