Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na uruchomienie NS2, wygraną Le Pen (która miałaby większe szanse) i wreszcie na okres jesienny, w którym straszenie odcięciem gazu miałoby większe znaczenie, a sprzęt nie grzązłby w ukraińskich roztopach?

Zamiast tego mamy bankructwo NS2, wygraną Macrona, odcinanie gazu na wiosnę i roztopy, w których grzęzną czołgi. To jest nielogiczne. Nawet jeżeli zakładał szybie zwycięstwo, to i tak odsunięcie wojny o kilka miesięcy wydawałoby się rozsądniejsze.
#wojna #rosja #ukraina
Pobierz a.....a - Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na u...
źródło: comment_1651175237KHOpd7OMMBjtxWzH9WJ56M.jpg
  • 94
@antek_akrobata: Była gdzieś taka analiza francuska, ponoć groziło mu odsunięcie od władzy, był już wybrany następca - szef wywiadu Naryszkin. Ten sam którego putin publicznie potem poniżył w przededniu wojny. Naryszkin to facet obyty w świecie, wielojęzyczny, w prostej linii potomek cara. Biorąc pod uwagę stan zdrowia dyktatora to możliwe, mi się to układało w całość.
@Kroledyp: Też mi się tak wydaje. Jednak cały czas się zastanawiam jak to możliwe,że ten ich wywiad tak dał dupy i się skompromitował. Nawet nie będąc ekspertem, ciężko mi sobie wyobrazić brak oporu u Ukraińców jaki zakładali,skoro od 8 lat tłuką się z nimi w Donbasie. Ruski wywiad nie ocenił poprawy stanu armii ukraińskiej, mimo,że nawet w polskich mediach pojawiały się głosy,że to zupełnie inna armia niż w 2014.To jest niepojęte.
@Subtelny_Prostak: Dopiszę jeszcze kilka słów odnośnie ostatniego wystąpienia Naryszkina gdzie mówi, że USA ma zamiar wejść i zabezpieczyć zachodnią Ukrainę i ma to być zrealizowane przez umieszczenie polskiego głownie wojska wraz ze wsparciem kilku innych krajów ALE NIE JAKO MISJA NATO w BEZPIECZNYCH miejscach poza zasięgiem rosyjskiej armii. Moim zdaniem on w ten sposób bardziej wskazuje nam drogę, nie straszy, przecież to była forma raportu wywiadu.
@gharman: @antek_akrobata: Zwróćcie uwagę, że polski rząd od początku NS2 mówił o celach tej inwestycji - tj. o wojnie ekonomicznej i energetycznej, ale większość Europy miała to w dupie, Niemcy już odcinały kupony od bycia pośrednikiem w dostawach gazu, którego swoją drogą by nie wystarczyło dla całej Europy ze względu na przepustowość - czyli kacapy dostarczają karty, a Niemcy je rozdają.
Dlatego właśnie Niemcy do końca wierzyły, że ich układ