Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na uruchomienie NS2, wygraną Le Pen (która miałaby większe szanse) i wreszcie na okres jesienny, w którym straszenie odcięciem gazu miałoby większe znaczenie, a sprzęt nie grzązłby w ukraińskich roztopach?

Zamiast tego mamy bankructwo NS2, wygraną Macrona, odcinanie gazu na wiosnę i roztopy, w których grzęzną czołgi. To jest nielogiczne. Nawet jeżeli zakładał szybie zwycięstwo, to i tak odsunięcie wojny o kilka miesięcy wydawałoby się rozsądniejsze.
#wojna #rosja #ukraina
a.....a - Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na u...

źródło: comment_1651175237KHOpd7OMMBjtxWzH9WJ56M.jpg

Pobierz
  • 94
@antek_akrobata: On chce zapisać się w kartach historii Rosji jako wielki przywódca, który odbudował potęgę Rosji. Wie, że mało mu czasu zostało, więc ruszył teraz. Nie spodziewał sie takiego oporu Ukraińców, chyba jak każdy a ekonomicznie to był dobry moment. Europa walczyła z inflacja, rekordowe ceny gazu i rezerwy Rosji, duży koszt dla zachodu na ingerencje. Wyszło jak wyszło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@antek_akrobata: wydaje mi się, że na to złożyło się wiele czynników. Gościu jest coraz starszy i podobno jego poparcie w społeczeństwie leciało na łeb. Mam dziwne przeczucie, że go wywiad wrobił albo ich Putin nie posłuchał.
Serio myśleli, że to będzie szybkie zajęcie nowego terenu a na święta będzie można grozić wojskami ukraińskimi Polsce. Jednak się wszyscy tam przeliczyli (na zachodzie też, bo jest dużo głosów które mówiły o szybkiej porażce
@antek_akrobata: mi rosyjska kumpela powiedziala ze ruskie wykradli kwiaty gdzie napisane bylo ze ukraincy planuja odbicie donbasu. Jesli tak bylo to pewnie myslal ze jak ukraincy zaatakuja to wjedzie z wojskami co juz przy granicy stacjonowaly i zrobi porzadek. Ukraincom sie nie spieszylo zbytnio a putler nie chcial albo nie mogl zbytnio przedluzac cwiczen wiec musial podjac decyzje i #!$%@? :P

Ma to troche sensu ale przy tej ilosci propagandy z
@antek_akrobata
Niektóre głosy Mirków wydają się rozsądne i prawdopodobne,
To, że wywiad ruski dał dupy i dostarczył Putinowi źle, niedoszacowane dane na temat Ukrainy wydaje się rozsądne, albo jak pisze @Subtelny_Prostak wywiad szykował zmianę władzy więc mógł celowo oszukiwać Putina jeśli chcieliby wsadzić na stołek swojego,

Ruscy mogli oczekiwać pomocy od sojuszników, analogicznie jak Niemcy w 39 zaczęli inwwazje na Polskę to ruscy zwlekali ponad 2 tygodnie z wejściem, kiedy już było
wygraną Le Pen (która miałaby większe szanse)


@antek_akrobata: a właśnie to wcale nie jest pewne. Miał czekać do "po wyborów" i jakby Le Pen też nie wygrała to co wtedy? To postawił na wojnę w końcówce kampanii licząc na to, że Macron się tak zbłaźni swoją reakcją na ten problem, że podbije to szanse Le Pen. Nie pykło ale to raczej dlatego, że Francuzi byli chyba jednak bardziej zainteresowani polityką wewnątrzną
@antek_akrobata nie kalkulował ryzyka grząźnięcia pojazdów w błocie bo nie zakładali 1. tego że będzie błoto (wojna potrwa tak długo), 2. wszystko miało potrwać moment zanim zostaną odpalone sankcje, 3. reszta nielogiczna, nie umiem tego uzasadnić jakie tam były potencjalne powody.

Ogólnie popularność zelenskiego spadała, miał może swoje notki o banderyzmie i natchniony historią wyzwolenczej kacapii postanowił uderzyć.

A chodziło i tak o morskie złoża ropy na południu od Mariupola.