Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na uruchomienie NS2, wygraną Le Pen (która miałaby większe szanse) i wreszcie na okres jesienny, w którym straszenie odcięciem gazu miałoby większe znaczenie, a sprzęt nie grzązłby w ukraińskich roztopach?

Zamiast tego mamy bankructwo NS2, wygraną Macrona, odcinanie gazu na wiosnę i roztopy, w których grzęzną czołgi. To jest nielogiczne. Nawet jeżeli zakładał szybie zwycięstwo, to i tak odsunięcie wojny o kilka miesięcy wydawałoby się rozsądniejsze.
#wojna #rosja #ukraina
a.....a - Zastanawia mnie kilka rzeczy: dlaczego Putin nie poczekał z tą inwazją na u...

źródło: comment_1651175237KHOpd7OMMBjtxWzH9WJ56M.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@Pethaf: Widzę to wszystko. Tylko jak my mamy wysłać wojska na Ukrainę skoro mamy bezpośrednią możliwą strefę wojenną na granicy z białorusią i kaliningradem? Ja coraz bardziej mam wrażenie, że na Ukrainie wylądują Anglicy.
  • Odpowiedz
Też mi się tak wydaje. Jednak cały czas się zastanawiam jak to możliwe,że ten ich wywiad tak dał dupy i się skompromitował.


@Dodi_al_Fayed: putin zrobił własny wywiad w bambuko. pewnie sami myśleli, że to blef a amerykanie dezinformują
  • Odpowiedz
@antek_akrobata: bo coś nie podumali.
Wejść mogli już lata temu i miało to większe szanse + lepszy powód w tamtym okresie.

Samo to że ciągle tam siedzą świadczy że najważniejsze to jest zwycięstwo nie ważne jakim kosztem
  • Odpowiedz
@kokos222: co prawda zaplusowalem twój komentarz, ale chyba chodziło Ci o tempo ekspotencjalne? Ponieważ gdyby postępował Parkinson w tempie logarytmicznym, to by oznaczało, że postępuje coraz wolniej, a nie przyspiesza. Funkcja logarytmiczną co prawda jest rosnąca, ale jej druga potęga jest ujemna, co oznacza, że rośnie coraz wolniej.
  • Odpowiedz
Zwróćcie uwagę, że polski rząd od początku NS2 mówił o celach tej inwestycji - tj. o wojnie ekonomicznej i energetycznej, ale większość Europy


@czarny_i_zly: Polski rząd to akurat nadal importuje 60% gazu z Rosji, 67,5% ropy i rekordowe ilości węgla. Od długiego czasu co raz ostrzej pogrywali antyunijnie, weszli w kilka sporów i nie dość że PL oberwała karami to wręcz ich otwarcie nie płacili - szmaciarze z PiS jawnie grali
  • Odpowiedz
@antek_akrobata: Bartosiak o tym mówił: prawdopodobnie po Ukrainie był plan żeby zrobić dodatkową prowokację /pokaz siły/atak wobec Polski lub krajów bałtyckich i te wspomniane czynniki by to właśnie ułatwiały
  • Odpowiedz
@wykopjestgupi: @antek_akrobata: również nie rozumiem i do tej pory aż niedowierzam czasami - generalnie jak cała wojna się zaczęła to byłem 100% przekonany że to dopiero 1 etap, że są pozakulisowo bardzo dokładnie dogadani z Chinami, Iranem, Indiami itd. i to jakieś grube szachy 5d na zmianę światowego porządku

Ludzie piszą o Naryszkinie i o tym że Putin miał być zastąpiony ale to też nie do końca trzyma się kupy
  • Odpowiedz